Звіт про роботу за 2020 рік

Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради Луганської області за 2020 рікНа обліку у територіальному центрі 2108 осіб похилого віку, непрацездатних громадян, осіб з інвалідністю, які потребують соціальних послуг. Свою роботу територіальний центр проводить через свої відділення:
– відділення соціальної допомоги вдома;- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
– відділення денного перебуваннята службу з перевезення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та осіб, які мають порушення опорно-рухового апарату.

Надання соціальних послуг здійснюється на безоплатній основі та платній.Відділення соціальної допомоги вдома надає послугу догляд вдома- допомога в самообслуговуванні, пересуванні в побутових умовах, веденні домашнього господарства за місцем проживання одиноких та одиноко проживаючих людей похилого віку та людей з інвалідністю, які не в змозі обійтися без сторонньої допомоги.

36 соціальних робітників обслуговують 364 осіб. Навантаження на одного соціального робітника 9 осіб, при нормі 6 осіб.Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги вирішує питання по наданню різних видів натуральної допомоги.
На 01.01.2021р. надано:
– швацькі послуги – 174 особам , 610 послуг;
– перукарські послуги – 369 особам, 1030 послуг;
– послуги по ремонту взуття – 12 особам, 12 послуг;
– господарчі послуги – 64 особам, 862 послуг та навідані 19 людей похилого віку та з людей з інвалідністю з нагоди Державних свят України з врученням продуктових наборів, придбаних за рахунок місцевого бюджету ( з нагоди Дня людей похилого віку
-10 чоловік на суму 1377 грн., з нагоди Дня Захисника України
– 1 чоловік на суму 137,70 грн., з нагоди Дня осіб з інвалідністю
– 8 чоловік на суму 1500 грн) та в період встановлення карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби 1821 людина похилого віку та з інвалідністю з врученням продуктових наборів від ТОВ «АТБ-МАРКЕТ».

З метою посилення соціального захисту громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в частині вирішення питання забезпечення засобами реабілітації на базі територіального центру діє пункт прокату технічних засобів реабілітації – інвалідних візків, ортопедичних пристроїв, тростей, палиць, нових та бувших у використанні, які надаються потребуючим в тимчасове користування. В 2020 році завдяки підтримці Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) пункт прокату поповнено ходунками (35 шт), ролаторами (30 шт), тростинами (80 шт) милицями підлокітними (30 шт), милицями підпахвовими (20пар), колясками інвалідними (10 шт) та вимірювальними приладами тонометри 20 шт, глюкометри 5 шт. Станом на 01 січня 2021 року наповнення пункту прокату ТЗР є задовільним. Послуги з прокату надаються особам, які звернулися та уклали відповідний договір. Послуги з прокату протягом 2020 року отримали 24 особи.

В відділенні денного перебування надаються послуги консультування, інформування та соціальна адаптація. За 2020 рік відіділенням обслужено 284 особи, надано 5109 послуг.Працює медична сестра, яка за направленням лікаря, шляхом використання медичних методів проводить психотерапію, масаж, фізіотерапевтичні процедури, інгаляції ,вимірювання кров’яного тиску, компреси, гірчичники, тощо. Працює соціальний працівник, яка проводить групові психологічні тренінги, заходи, щодо соціально-психологічної підтримки людей з інвалідністю та людей похилого віку, також для підопічних відділення проводить різнобічні гуртки за інтересами, надає індивідуальні консультації з проблем взаємовідносин та соціалізації; надає допомогу під час оформлення документів для прийняття на обслуговування в відділення Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради Луганської області; надає допомогу під час вирішення питань, що пов’язані з організацією надання соціальних послуг, тим хто їх потребує; висвітлює інформацію, щодо роботи територіального центру в засобах масової інформації. Вивчає та узагальнює нормативні акти, щодо соціального обслуговування.При відділенні функціонує «Університет третього віку» , який з задоволенням відвідують 75 людей старшого віку, в якому проходять заняття за факультетами: «Садівництво та городництво», «Основи здорового способу життя та активного довголіття», «Кіно, як вид мистецтва», «Все про свята, їх традиції, історія та походження», «Літератури та мистецтва», також проводяться заняття до свят, готується цікава програма з традиційними «солодкими столами», запрошуються учасники художньої самодіяльності. Мета: навчання основних принципів здорового життя, підвищення загальноосвітнього рівня підопічних, збереження фізичної, психічної і соціальної активності осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.

За звітний період служба з перевезення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та осіб, які мають порушення опорно-рухового апарату в межах Біловодської об’єднаної територіальної громади, області та поза межами службою надано 266 транспортних послуг та обслужено 78 маломобільних громадян. Перевезення спецавтотранспортом здійснювалися за заявками відповідних категорій громадян переважно до лікарень, поліклінік, банківських установ, на взяття участі в культурно-масових заходах тощо. Чисельність виявлених осіб, які потребують соціального обслуговування – 2108 чол. (у містах – 0чол.; у сільській місцевості – 2108 чол.); чисельність обслуженого населення – 2108 чол. (у містах – 0чол.; у сільській місцевості – 2108 чол.).Оцінка ефективності діяльності територіального центру – 100 %.

Обсяги потреби терцентру у фінансуванні та фактичні обсяги видатків:
– потреба на 2020 р.
– 7036,63 тис. грн.;- фактичні обсяги видатків
–7027,33 тис. грн.;- додатково виділено
– 280,3 тис. грн.;
– відсоток задоволення потреб – 100 %.
Середня вартість соціального обслуговування 1 особи в звітному періоді склала 3482,33 грн.

Загальна кількість заходів, що надавалися громадянам у звітному періоді:
– придбання та доставка товарів з магазинів або ринку за кошти непрацездатних громадян;- приготування їжі;
– придбання та доставка медикаментів;- допомога в проведенні періодичних медичних оглядів;
– допомога у прибиранні жилого приміщення, прання білизни;
– допомога в забезпеченні паливом;- оформлення документів на отримання субсидій по оплаті житлово-комунальних послуг, оплата платежів, поновлення пільг;
– надання допомоги під час умивання, купання та здійснення інших засобів особистої гігієни;
– вирішення за дорученням громадян, що обслуговуються, питання в державних та інших підприємствах, установах і організаціях;
– допомога по господарству;
– перукарські послуги;
– ремонт та пошив одягу;
– ремонт взуття;
– вантажно-розвантажувальні роботи (вугілля, дров);
– організація пропаганди здорового способу життя;
– відзначення разом з пенсіонерами державних та релігійних свят;
– надання натуральної допомоги (продуктові набори, банк одягу та взуття);
– пиляння та обрізка дров, колод;
– робота у підвалах (допомога в перебиранні овочів, діставання їх з підвалу);
– соціальна адаптація;
– консультування;
– інформування;
– транспортні послуги.

Загальна чисельність штату працівників – 61,5 од., з їх числа – керівний склад та працівників бухгалтерій – 12;
– допоміжний штат ( водій, оператори, прибиральник службових приміщень) – 6;
– фахівців із соціальної допомоги вдома – 0;
– фахівців з соціальної роботи – 1;
– соціальних працівників -2;
– соціальних робітників – 36;
– середнє навантаження на соціального робітника у відділеннях соціальної допомоги вдома – 9- чол.;
– кількість осіб взятих на обслуговування терцентром за звітний період – 973чол.;
– кількість осіб знятих з обслуговування терцентром за звітний період – 102 чол., з них з причини смерті 102 чол.;
– кількість осіб, які вносять плату за соціальне обслуговування – 104 чол.;
– середня заробітна плата соціальних працівників –7762,75 грн.
– середня заробітна плата соціальних робітників – 6522,25 грн.

Протягом 2020 року відбулося значне покращення матеріально-технічної бази установи. За кошти територіальної громади закуплені меблі для облаштування робочих місць директора, заступника директора, завідуючих відділеннями, працівників бухгалтерії, соціальних працівників, фахівця з соціальної роботи, інспектору з кадрів та ін.(крісла комп’ютерні, столи комп’ютерні, шафи, тумби), проведено капітальний ремонт системи опалення.

Станом на 01.01.2021 року забезпечення соціальних робітників велосипедами є 100 %. В 2021 році соціальних робітників, робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків, медичну сестру, перукаря, швачку та прибиральника службових приміщень за рахунок кощтів територіальної громади забезпечено спецодягом (халати).
Завдяки залученню коштів Програми ООН із відновлення та розбудови миру швейну кімнату облаштовано сучасними меблями та обладнанням, отримано оснащені мобільні кейси для перукаря та медичної сестри, Університет третього віку облаштовано меблями та музичним обладнанням, закуплені костюми для учасників вокального гуртка, отримано комп’ютерне обладнання (для створення гуртка комп’ютерної грамотності), отримано дві пральні машини з сушкою (для впровадження соціальної послуги прання одягу та білизни) Передача меблів та обладнання на баланс терцентру відбудеться протягом грудня 2020 р- січня 2021 р.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради Луганської області в умовах карантинних обмежень щодо коронавірусної інфекції COVID-19 продовжує роботу та забезпечує надання одиноким та одиноко проживаючим особам похилого віку, осіб з інвалідністю послуг з доставки продуктів харчування, ліків, товарів першої необхідності, допомоги в отриманні пенсійних та інших виплат, в оплаті комунальних послуг тощо.Для максимального охоплення вразливих категорій населення терцентр залучає до співпраці небайдужих людей, проводить роз’яснювальну роботу серед людей похилого віку -найуразливіших до інфікування на COVID-19, правила поведінки при карантинних обмеженнях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here