«Зелеківська зливанка – єднання та сила»

У суботу, 12 червня після «карантинної» перерви жителі села Зелеківка знову зібралися для святкування. Щороку традиційно після престольного дня, що відзначається на Вознесіння, зелеківчани відзначають День села.

Святкову атмосферу для гостей заходу створювали молодіжний колектив «Світанок» із хореографічною композицією «Шум», творчі колективи «Колежанки» та «Світоч» із театралізованим дійством «Кумасі» і народний ансамбль «Степівчанка» Біловодського РБК.

Проте окрасою свята став видовищний конкурс-змагання між господинями з різних вулиць села, які об’єдналися для демонстрації своїх талантів у приготуванні зливанки за трьома різними рецептами: класичним, пісною зливаною з грибами та «Багатої зливанки» з кльоцками.

«Найсмачнішу зливанку 2021» подадуть на наступну сесію Біловодської селищної ради для включення її до місцевого реєстру нематеріальної культурної спадщини. Зазначимо, що страва вже набула офіційного визнання. У березні цього року «Зелеківську зливанку» включено до  Першої української енциклопедії: Гастроспадщина України: традиції гостинності та культура приготування страв.

А на згадку про свято гості робили безліч світлин у казковому будиночку садових ельфів, на гойдалці «Літня фантазія», народознавчому куточку «Зелеківська зливанка» та з роботами місцевих майстринь Войлової Олени та Руденко Олени, які стали основними творчими дизайнерами святкової площі.