Зберегти урожай від пожеж

В поточному році трудівники громади очікують непоганий урожай. Проте виростити його – це половина справи. Дуже важливо зібрати без втрат, зберегти від пожежі. Адже досвід минулих років свідчить про численні випадки пожеж і загорань під час збирання зернових культур.

Основними причинами пожеж під час збирання врожаю були: несправність збиральної техніки, необережне поводження з вогнем, нехтування правилами пожежної безпеки.

Тому протягом часу, який залишився до початку збирання врожаю, в аграрних і фермерських господарствах необхідно провести ремонт і ретельне регулювання збиральної техніки, забезпечити її первинними засобами пожежогасіння. На кожному комбайні і тракторі повинні бути по два вогнегасники, по стільки ж штикових лопат і мітел.

Хлібні поля в місцях прилягання до лісових масивів, польових і автомобільних доріг необхідно обкосити та оборати шириною смуги не менше чотирьох метрів. Крім цього, біля них встановити попереджувальні знаки про заборону застосування відкритого вогню і куріння.

В період воскової стиглості зернових, перед косовицею хлібні масиви потрібно розбити на ділянки площею не більше 50 гектарів. Між ділянками зробити прокоси шириною не менше 8 метрів, скошене прибрати з прокосів і проорати їх шириною не менше чотирьох метрів.

Безпосередньо біля хлібного масиву, з якого збирається врожай, треба тримати напоготові трактор з плугом та ємність з водою на випадок пожежі.

При груповому методі збирання необхідно мати спеціальні автомобілі або причіпні ємності з насосними пристроями для гасіння пожеж.

В період збирання забороняється спалювати стерню, пожнивні залишки і розпалювати вогнища, а також розміщувати пасіки ближче 100 метрів від хлібних масивів.

Всі працівники, зайняті на збиранні врожаю, зобов’язані пройти протипожежний інструктаж.

В кожному населеному пункті повинно бути організовано цілодобове чергування членів добровільних пожежних дружин на пожежній або сільськогосподарській техніці, пристосованій для цілей  пожежогасіння.

Особливою зневагою, щодо забезпечення пожежної безпеки, ставляться керівники не великих фермерських господарств, які економлять на запобіжних заходах, випалюють пожнивні залишки, чим  завдають шкоди не тільки своєму господарству, а й своїм сусідам.

Необхідно відмітити, що посадові і фізичні особи, винні у порушенні правил пожежної безпеки, невиконанні приписів посадових осіб органів державного пожежного нагляду несуть відповідальність згідно діючого законодавства.

Пам’ятайте!  Пожежу – легше та дешевше попередити.

Головний інспектор відділу організації профілактичної роботи Старобільського РУ ГУ ДСНС України у Луганській області майор служби ЦЗ Денис САВЧЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here