Як подати заяву або звернення з питань за допомогою вебпорталу

Біловодський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Старобільському районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) повідомляє, що подати заяву або звернення з питань державної реєстрації актів цивільного стану, чи отримати консультацію онлайн можливо, завдяки вебпорталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», який є доступним усім користувачам мережі Інтернет.

Фізична особа за допомогою вебпорталу, може подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі – відділу ДРАЦС) наступні заяви: про державну реєстрацію шлюбу, про державну реєстрацію розірвання шлюбу, про державну реєстрацію зміни імені, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, про повторну видачу свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, або звернення щодо їх формування.

Звертаємо увагу, що заяви повинні містити електронний цифровий підпис фізичної особи або бути підписаними під час особистого звернення заявника до відділу ДРАЦС.

Крім того, з використанням функціональних можливостей вебпорталу користувач може здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручної дати та часу з вказаних вище питань, а також з питань державної реєстрації народження, смерті; отримати консультації працівників відділу ДРАЦС.

Для того, щоб зареєструватись на вебпорталі звернень у сфері ДРАЦС необхідно?:
1. Ввійти на вебпортал за посиланням https://dracs.minjust.gov.ua/;
2. На головній сторінці вебпорталу обрати вкладку «Первинна реєстрація»;
3. Заповнити поле «Логін», який буде використовуватись для входу на вебпортал. Логін повинен складатись з не менш ніж шести літер латинського алфавіту та може містити цифри та символи «_» та «-»;                                            
4. В поле «Електронна адреса» необхідно ввести Вашу існуючу електронну адресу, на яку буде надіслано підтвердження проведення реєстрації на порталі;                   
5. Заповнити поле «Прізвище, ім’я, по батькові» українською мовою;
6. Поставити відмітку щодо згоди на передачу та обробку персональних даних;
7. Поставити мітку щодо ознайомлення з порядком роботи вебпорталу;
8. Далі необхідно натиснути кнопку «Реєстрація». З’явиться повідомлення «Логін створено». Пароль відправлено не електронну адресу». На вказану Вами електронну адресу буде надіслано повідомлення щодо реєстрації на порталі;                        
9. Для входу в особистий кабінет необхідно перейти за посиланням, яке вказано в повідомленні, та внести логін та запропонований пароль. Далі натиснути кнопку «Вхід».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here