Як громадам розвивати туризм, коли основні магніти перебувають в управлінні держави: короткі підсумки дискусії

Біловодський селищний голова Олег Мирошник разом з директором Біловодського краєзнавчого музею Геннадієм Верескуном відвідали Київ, де відбувся круглий стіл організований Українським кризовим медіа-центром у рамках Програми USAID DOBRE, спільно з Проєктом USAID Демократичне врядування у Східній Україні та Біловодським краєзнавчим музеєм, та за підтримки УКФ в рамках партнерства з «Музей відкрито на ремонт».

Для багатьох територіальних громад в Україні одним із пріоритетних напрямків розвитку є туризм. На територіях громад розташовані вікові палаци, національні парки та заповідники, маяки та навіть кінні заводи. Переважно такі об’єкти є надзвичайно привабливими для туристів. Перебувають вони в управлінні спеціальних державних органів та підрозділів, діяльність яких здійснюється або з обласних центрів, або зі столиці. Іноді між громадами та відповідними структурами відсутня комунікація, а тому розвиток туристичного потенціалу довкола цих об’єктів є на низькому рівні. У більшості випадків доступ до таких об’єктів обмежений або взагалі відсутній.

Аби виправити цю ситуацію та налагодити ефективне використання ресурсів, у першу чергу необхідно створити діалог та співпрацю між зацікавленими сторонами – на цій тезі зійшлися учасники круглого столу.

Завдяки комплексному підходу та синергії зусиль місцевої влади, науковців, представників бізнесу, експертів, із залученням активних мешканців громад та центральних органів виконавчої влади можна розвивати як туристичні продукти, так і супутні послуги навколо цих історичних пам’яток.