Відбувся тренінг з прав жінок, постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства та відповідних юридичних процедур

Щороку понад 1,1 мільйона українок страждають від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Однак лише кожна десята жінка звертається за допомогою. Саме тому учасниць зустрічі 5 липня 2021 року зібрали в Біловодську з метою інформування про їх права та відповідні правові процедури й механізми захисту.

Регіональна координаторка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Ганна ЛЕМЕШКО,  керівник правозахисної ГО «Велес+», національний експерт, тренер по запобіганню та протидії домашньому  та гендерно зумовленого насилля Віктор ВАЛЬЧУК і координатор проєктів «УФГЗ», експертка, тренерка по запобіганню та протидії домашньому  та гендерно зумовленого насилля МБФ Наталія ЦВЄТКОВА в ході групової та індивідуальної роботи підвищували рівень правової обізнаності жінок, постраждалих від домашнього насильства, та жінок, які перебувають в групі ризику та роз’яснювали чинну законодавчу базу й відповідний механізм юридичних процедур у разі таких ситуацій.

Тренінг проводився Міжнародним Благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» в партнерстві зі Структурою Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок – ООН Жінки в Україні проводився тренінг в межах проєкту «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях» в рамках проєктів Структури ООН Жінки  на сході України за фінансування Фонду народонаселення ООН “Підтримка Євросоюзу на Сході України – відновлення, встановлення миру та управління”, що фінансується Європейським Союзом.