Ухвалено рішення щодо заборони продажу алкоголю на території Біловодської громади суб’єктами господарювання сфери торгівлі, крім закладів ресторанного господарства

З огляду на численні звернення мешканців громади щодо порушення тиші та громадського правопорядку в нічний час Біловодською селищною радою було розроблено та винесено на розгляд депутатів селищної ради проєкт рішення «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території Біловодської селищної територіальної громади суб’єктами господарювання сфери торгівлі, крім закладів ресторанного господарства, у нічний час».

Проєкт підтримали більшість депутатів на засіданні чергової чотирнадцятої сесії Біловодської селищної ради, що відбулась 19 жовтня 2021 року. Згідно з рішенням забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території громади суб’єктами господарювання сфери торгівлі, крім закладів ресторанного господарства, щоденно (навіть у вихідні та святкові дні) з 23:00 до 07:00.

Порушення правил торгівлі відповідно до ст. 156 Кодексу про адміністративні правопорушення призведуть до накладення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (6800–13600 грн).

За дії, учинені особою, на яку протягом року накладено адміністративне стягнення за такі ж порушення, передбачено штраф від 800 до 1400 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (13600–23800 грн) із конфіскацією предметів торгівлі та виторгу, одержаного від продажу предметів торгівлі.

Шановні мешканці громади! Ефективність дії цього рішення залежить від багатьох чинників, зокрема від вашої небайдужості. Якщо ви стали свідком такого правопорушення, просимо повідомити Біловодський відділ поліції за тел. 102.

Водночас ми розуміємо, що обмеження не зможуть вплинути абсолютно на всіх любителів спиртного, які в будь-який час можуть знайти, де купити алкоголь. Проте аналітика свідчить, що в містах і територіальних громадах, які раніше ухвалили такі рішення, загальний показник уживання алкоголю знижується, на вулицях стає тихіше та безпечніше.

Біловодська селищна рада буде періодично відстежувати й аналізувати показники ефективності цього рішення та робити відповідні висновки.

Для довідки: Статистика щодо захворюваності на алкоголізм. За інформацією КНП «Біловодська багатопрофільна лікарня», протягом 2019–2020 років, середній показник захворюваності на алкоголізм у громаді становить 287 осіб щорічно.

Статистика правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп’яніння. За інформацією Біловодського відділу поліції, протягом 2019–2020 років, удвічі збільшилась кількість випадків керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння. Щороку фіксується понад 200 випадків розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, поява в громадських місцях у нетверезому стані; питома вага правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, становить 15 % від загальної кількості правопорушень.