Перелік соціальних послуг, що надаються у ТЦСО (НСП) Біловодської селищної ради

22 грудня 2017 року сесією Біловодської селищної ради створено комунальний заклад Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради Луганської області.

В територіальному центрі функціонують три відділення та служба, які надають соціальні послуги:

Відділення соціальної допомоги вдома
Відділення соціальної допомоги вдома утворене для надання соціальної послуги догляд вдома за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають ІІІ, IV і V групу рухової активності) і потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:
– похилого віку (в тому числі внутрішньо переміщені особи);
– осіб з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), крім осіб з інвалідністю унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;
– хворих (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).
Відділення соціальної допомоги вдома не здійснює надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

Відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги
Відділення надає наступні послуги: швацькі послуги (дрібний ремонт одягу);
– перукарські послуги;
– прання білизни та одягу;
– допомога в обробці присадибних ділянок (копання, збирання врожаю);
– надання допомоги в ремонті житлових приміщень (дрібний ремонт приміщень, вікон, парканів, заміна замків та інше);
– надання допомоги в прибиранні снігу (листя) та покосі трави;
– доставка води з колонки, джерела;
– розпилювання та рубка дров;
– надання малозабезпеченим громадянам допомоги одягом, взуттям, продуктами харчування;
– забезпечення технічними засобами реабілітації;

Відділення також організовує та надає соціальні послуги через мультидисциплінарну команду.
Отримати соціальні послуги у відділенні організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги можуть:
– особи похилого віку (в тому числі внутрішньо переміщені особи);
– особи з інвалідністю, діти з інвалідністю;
– хворі (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, людей з інвалідністю;
– громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям (зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу), стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, людей з інвалідністю.

Відділення денного перебування
У відділенні денного перебування надаються такі соціальні послуги:
– соціальна адаптація (в тому числі масаж, інгаляції, вимірювання артеріального тиску, електротерапія, яка лікує артрит (запалення суглобів), артроз (руйнування суглобів), невралгії (запалення нервів), остеохондроз (відкладення солей), радикуліт);
– консультування;
– інформування;
– діє «Університет третього віку» за факультетами: «Вокальний спів», «Основи здорового способу життя та активного довголіття», «Кіно, як вид мистецтва», «Комп’ютерна грамотність»; «Кулінарне мистецтво». На заняттях також проходять дискусії, бесіди, обмін досвідом, привітання зі святами та днями народження. З жовтня 2021 року розпочалися заняття зі скандинавської ходьби.

З січня 2021 року впроваджено гурток для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю 18+. На заняттях учасники гуртка займаються творчістю, приймають участь у різноманітних майстер-класах, розвивають свої таланти, уміння, навички; спілкуються та проводять свій час з користю.

Також, у відділенні денного перебування бажаючі можуть відвідати бібліотеку та обрати книгу за улюбленим літературним жанром.
Отримати соціальні послуги у відділенні денного перебування можуть:
– особи похилого віку (в тому числі внутрішньо переміщені особи);
– особи з інвалідністю, діти з інвалідністю;
– хворі (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей,;
– громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям (зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу), стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку.

Служба з перевезення осіб з числа маломобільних груп населення
Служба надає транспортну послугу «Соціальне таксі»
Для отримувачів дана послуга є безкоштовною. За потребою маломобільні категорії населення Біловодської СТГ можуть скористатися послугою для поїздок в межах громади 2 рази на місяць, за межі громади – 2 рази на пів року. Поїздки можуть здійснюватися до підприємств, установ і організацій різної форми власності та підпорядкування, банківських установ, лікарні, поліклініки, на взяття участі в культурно-масових заходах, які проводяться в регіоні, на державні свята, на навчання та заняття в інклюзивно-ресурсному центрі. При одночасному виклику служби перевезень перевага надається заявникам, котрі повинні дістатися установ медичного направлення.

Отримати транспортну послугу «соціальне таксі» можуть:

  • особи з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату;
  • діти з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату;
  • особи похилого віку, які мають порушення опорно-рухового апарату;
  • інші маломобільні групи населення (особи з інвалідністю та діти з інвалідністю з порушенням зору, інтелектуальними та психічними порушеннями) – які не можуть пересуватися самостійно.

Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням:
https://bilovodsk.social.lg.ua/ua/unrpp-intergid-sub1/pg/4495/ або за адресою:
Луганська обл., смт Біловодськ, вул. Козюменського, 15а
Тел. (06466) 9-12-30