Сигнальні повідомлення від Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Луганській області

Сигнальне повідомлення  № 2 від 23 квітня 2021 р.
Проходить літ пшеничної мухи, наростання температур сприятиме масовому льоту та яйцекладці злакових мух (пшеничної, шведської, гессенської). Особливо пошкоджуються злакові рослини у фазу сходів – 3-й лист, а також ослаблені та зріджені посіви озимих колосових.
Необхідно провести обстеження посівів та в період масового льоту шкідників, за чисельності вище порогової ( 30 – 40 екз на 100 помахів сачка), обробити посіви хімічними препаратами згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволеними до використання в Україні.»

Сигнальне повідомлення № 3 від 23 квітня 2021 р.
Заселення посівів озимої пшениці хлібною смугастою блішкою відмічається з 18 квітня. З появою сходів ярих зернових культур шкідник буде їх заселяти. Суха та тепла погода сприятлива для  масового розвитку шкідників.
Необхідно стежити за сходами ярих і посівами озимих зернових та при виявленні підвищеної чисельності хлібної смугастої блішки (6 – 8 екз на кв м) провести обприскування крайових смуг, а за необхідності і всього поля, хімічними препаратами дозволеними до використання в Україні.

Сигнальне повідомлення № 4 від 23 квітня 2021 р.
Спостерігається масовий вихід після зимівлі жуків піщаного мідляка, кравчика, довгоносиків.
З появою сходів ярих культур жуки будуть наносити їм шкоду. Щоб не допустити пошкоджень с/г культур необхідно, при виявленні на посівах шкідника більше 2,0 – 3,0 екз на кв м, обробити їх дозволеними до використання в Україні   препаратами.
Ефективним заходом щодо недопущення пошкодження сходів є протруєння посівного матеріалу інсектицидами.

Сигнальне повідомлення № 5 від 23 квітня 2021 р.
Сходи гороху почали пошкоджувати бульбочкові довгоносики.
Необхідно постійно проводити моніторинг посівів та при заселенні 10 – 15 жуків на кв м ( фаза розвитку: сходи – 2-3 пари листків) провести крайові (а при необхідності і всього поля) обробки  інсектицидами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Державний фітосанітарний інспектор                  Г. Болдарєва

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here