Сигнальне повідомлення від Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Луганській області

Сигнальне повідомлення № 27 від 14 червня 2021 року
Проходить масове відродження гусені озимої совки. Для захисту посівів від пошкоджень гусінню шкідника за появи осередків високої чисельності ( 1,0 – 2,0 екз на кв м на посівах буряків, 3,0 – 8,0 екз на кв м на посівах кукурудзи, соняшнику, картоплі та інших просапних культур) необхідно в період виплодження гусениць та появи другого їх віку обробити посіви дозволеними до використання в Україні інсектицидами (краще у вечірні години, коли шкідник відкрито живиться на рослинах).  

Сигнальне повідомлення № 28 від 14 червня 2021 року
Проходить масове відродження личинок  клопа – шкідливої черепашки на посівах озимої пшениці.
Потрібно систематично обслідувати посіви пшениці та ячменю і при виявленні 2 і більше личинки на 1 кв. м. у посівах сильних і цінних сортів пшениці, на решті посівів 4 – 6, в насіннєвому ячмені 8 – 10 личинок, провести обробіток дозволеними до використання в Україні хімічними препаратами.
Оптимальний строк проведення обприскування є наявність на посівах 15 – 30% личинок третього віку.

Сигнальне повідомлення № 29 від 14 червня 2021 року
З 13 червня спостерігається початок заселення посівів озимої пшениці хлібними жуками та жуками хлібної жужелиці, масове заселення очікується  20 – 23 червня.
Необхідно провести обстеження посівів та при виявленні шкідників чисельністю 3,0-5,0 екз на кв м обробити заселені посіви дозволеними до використання в Україні препаратами.

Сигнальне повідомлення № 30 від 14 червня 2021 року
Волога погода сприяла появі захворювань на посівах соняшнику. Загальними особливостями ураження соняшника є одночасне ураження 3–5 хворобами (переноспороз, альтернаріоз, септоріоз, гнилі..). Зниження  врожайності від хвороб становить 10–50%. Найбільш швидко зараження відбувається за дощової та теплої (+15…+30°С) погоди, оскільки для проростання конідій необхідна волога.
Початок фунгіцидних обробок посівів від фази 4–6 листків. 

Препарати, що будуть застосовуватись для обробок,  повинні бути зареєстровані в «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні.» Обовязково необхідно попередити про час і місце обробітку органи місцевого самоврядування та пасічників.

Державний фітосанітарний інспектор                  Г. Болдарєва

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here