Свято, що єднає

Початок осені знаменується для біловодчан загальним родинним святом – Днем селища, якому у вересні виповнюється 333 роки. В суботу на площі біля РБК буде яскраво, людно і гамірно, адже до святкування долучається уся громада. «Саме нашими спільними зусиллями створюється неповторний образ Біловодська, зберігається його історія та закладається майбутнє», – зауважує селищний голова Едуард Олєйніков та напередодні свята розповідає про здобутки нашого селища і громади.

Напередодні Дня Біловодська ми традиційно розмовляємо про успіхи нашого селища, яке, насамперед, славиться своїми талановитими та працьовитими людьми…

Так, і мені приємно жити і працювати поряд зі своїми односельцями. Своєю роботою вони збагачують наші серця гідністю, честю, життєвою мудрістю, красою та любов’ю до рідного селища.

Два жителя нашого селища мають звання «Почесний громадянин смт Біловодськ». Це Олег Мирошник та Олександр Романюк. Звання «Почесний громадянин Біловодщини» мають Анатолій Каптьол, Володимир Самардак та Олег Чумак. Три біловодчанки удостоєні почесного звання України «Мати-героїня» – Ірина Білик, Любов Літвінцева та Наталія Діденко. Жителі Біловодська Вячеслав Філоненко, Анатолій Мірошниченко, Юрій Скрипник, Валентина Черненко за досягнення значних успіхів у розвитку сільськогосподарського виробництва удостоєні почесного звання «Заслужений працівник сільського господарства України», Валентина Чубенко – «Заслужений працівник промисловості України», Геннадій Верескун – «Заслужений працівник культури України», Володимир Самардак –  «Заслужений працівник  фізичної культури і спорту України» та «Заслужений тренер України», Григорій Хаблак та Людмила Сокирка мають почесне звання «Заслужений вчитель України».

Цього року директор КНП «Біловодська багатопрофільна лікарня», лікар з великої літери Роман Чередниченко отримав регіональну відзнаку «Орден Святого Пантелеймона» у номінації «Новатор охорони здоров’я». Нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» у 2018-2019 н.р. отримав вчитель, заступник директора з навчально-виховної роботи Біловодського опорного ЗЗСО Віктор Горшколєпов.

Я щиро дякую усім жителям Біловодська і громади, які прославляють наш край! Дякую кожному, хто своєю щоденною добросовісною і кропіткою працею у різних галузях робить внесок у розвиток нашого краю.

Славиться наша Біловодщина й культурною спадщиною, яку ми намагаємось всебічно розвивати і популяризувати. Наприклад, у громаді є унікальні історичні об’єкти – найстаріші в Європі державні кінні заводи, які мають понад двохсотрічну історію. Вони відіграють ключову роль у становленні Біловодська як повітового міста, зберігають значний потенціал соціального та економічного розвитку.

Ми вітаємо біловодчан з перемогою у конкурсі проектів «Малі міста – великі враження», який дозволив підкреслити особливість нашого краю проведенням Всеукраїнського кінно-спортивного фестивалю! Едуарде Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про фестиваль та коли він відбудеться?

Дякую! Для громади перемога у цьому конкурсі – це крок до підвищення туристичної та економічної привабливості, розвитку подієвого туризму, привертання уваги до стану культурної спадщини в регіонах, її відновлення та інтеграція в життя громад.

З початку створення громади ми почали піклуватися про покращення своєї інфраструктури та туристичної привабливості, залучаючи кошти з різних джерел. Вболіваючи про збереження духовного та культурного надбання, нами взято участь і, як уже відомо, здобуто перемогу у конкурсі «Малі міста – великі враження», ініційованого Міністерством культури України.

Тож, 5 жовтня відбудеться масштабний, видовищний Всеукраїнський кінно-спортивний фольклорно-етнографічний фестиваль «Золота Підкова» на базі Деркульського кінного заводу № 63 (с. Новодеркул Біловодського району). До свята будуть залучені представники кінних заводів з Полтавської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької областей. У межах заходу плануються гладкі скачки, конкур, виїздка коней, виступ обласного кінного театру, музично-фольклорного гурту. Будуть організовані дитячі, фуд- та фотозони, тематична інсталяція, з метою брендування буде виготовлена сувенірна продукція.

 Проект «Малі міста – великі враження» – один із взірцевих прикладів залучення інвестицій. Працювати за цим напрямком в сьогоднішніх умовах є надзвичайно важливо. Як іде робота стосовно інвестування у громаду?

Інструменти залучення інвестицій у регіональний розвиток – це відносно новий напрямок роботи, але ми вже маємо здобутки у цій сфері. Активно працюємо над залученням як бюджетних коштів (це субвенції з державного та обласного бюджетів різного спрямування, це участь в обласному конкурсі проектів), так і над налагодженням партнерських зв’язків з міжнародними організаціями. І в цьому велику роль відіграє активна громадськість. Так, у Біловодській ОТГ для вирішення важливих питань розвитку території вже створено і активно діють 15 громадських організацій та ініціативних груп. Впродовж 2018-2019 рр за ініціативи громадськості спільно з виконавчим комітетом селищної ради було реалізовано або ще триває реалізація 46 проектів на загальну суму 11,2 млн грн. В загальній сумі залучених коштів 40% становлять кошти місцевого бюджету, виділені на умовах співфінансування.

Вже у цьому році започатковано Бюджет участі і з місцевого бюджету виділено понад 1 млн грн. Головною метою бюджету участі є активізація громадськості через підтримку їх ініціатив. На сьогодні розпочата реалізація 9 проектів, ініціативи яких стосуються встановлення спортивно-ігрових майданчиків, встановлення підсилювача мобільного зв’язку, поповнення матеріальної бази сільських закладів культури.

Мені приємно, що роботу нашого управління економічного розвитку і торгівлі відмітили на обласному рівні. Начальник управління Олена Шилобрид була запрошена на засідання колегії Департаменту економічного розвитку ЛОДА, де ділилася досвідом перед представниками інших громад області. До речі, Олена Шилобрид отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Кращі ініціативи жінок для демократичного розвитку місцевих громад» (категорія «Врядування»), який було організовано за ініціативи Європейської асамблеї жінок-депутатів у партнерстві з Представництвом Ради Європи в Україні, Асоціацією міст України та Всеукраїнським об’єднанням жінок-депутатів.

Приємно чути про перші, але такі впевнені кроки стосовно інвестування. Що вдалося зробити завдяки залученим коштам?

Ми побудували Біловодську амбулаторію, отримали автотранспорт для сімейного лікаря та транспорт для перевезення людей з інвалідністю, відремонтували Біловодську ДЮСШ, забезпечили всі початкові класи громади новими меблями, комп’ютерною технікою, дидактичними матеріалами для впровадження реформи Нової української школи, поповнили матеріальну базу закладів освіти, культури, спорту. Вперше за багато років з’явилась можливість поповнити спецтехнікою матеріальну базу комунального підприємства, відкрили клініко-діагностичну лабораторію, аналогів якої не має жодна районна лікарня в області, створили вкрай необхідне відділення реанімації, запровадили програму «Поліклініка без черг», ці заходи дозволили вивести Біловодську багатопрофільну лікарню в лідери серед сільських закладів охорони здоров’я.

За підтримки ПРООН ми перші в Луганській області створили 6 віддалених робочих місць адміністраторів ЦНАП в найбільших селах громади, придбано електронну систему керування чергою. Сьогодні ми чекаємо на створення ще 2 віддалених робочих місць, а також отримання мобільного ЦНАП для здійснення виїзного обслуговування та наближення послуг до населення.

За напрямком громадської безпеки реалізовано проект з облаштування системи відеоспостереження в селищі Біловодськ вартістю 762 тис.грн., при 30 %-му співфінансуванні з місцевого бюджету.

Крім того, за підтримки міжнародних партнерів за два роки на території Біловодської громади реалізовано 13 міні-проектів загальною вартістю 1,1 млн грн. Це дозволило створити умови для змістовного дозвілля дітей та молоді, залучити більшу кількість місцевих жителів до зайнять спортом, активізувати громадськість.

Щодо активізації громадськості та соціальної згуртованості. Які заходи проводяться?

Одним з найважливіших аспектів розвитку громади є національно-патріотичне та культурно-духовне життя. Адже саме через ці аспекти ми можемо побудувати міцне суспільство, яке виховане на засадах моралі, духовності та патріотизму. Громадою проводиться багато різних заходів щодо забезпечення в її жителів потреб культурного розвитку. Зокрема, в червні 2019 року був започаткований огляд-конкурс «Найкраще село року». Його метою було соціально згуртувати населення, збільшити рівень громадської ініціативи, залучити населення до активної участі у культурному житті громади. Села оцінювались за такими критеріями:
якість організації та підготовка творчого звіта села; якість презентації села керівником старостинського округу;  презентація роботи громадської організації на території села; благоустрій та чистота території села. Результати Конкурсу будуть оголошені на День селища. А зараз хочу зауважити, що приємно вражений, наскільки творчо, креативно та злагоджено підійшли наші активісти до підготовки та організації свята. Кожне село мало свою «родзинку», свій «ексклюзив», який заслуговує на особливу увагу. Конкурс став справжнім святом для місцевих жителів, вони не тільки мали змогу продемонструвати свої вміння, таланти, а в той же час культурно відпочити – пограти, потанцювати, взяти участь у різноманітних змаганнях.

До речі, чим живе спортивна Біловодщина?

З гордістю можу сказати, що наші спортсмени демонструють високі результати. Я вдячний тренерам та їх вихованцям за самовідданість та плідну працю.

Другий рік поспіль Біловодська ОТГ бере участь в Чемпіонаті Луганської області з футболу. На даний час команда готується до участі в другому етапі чемпіонату. На початку року розпочався Чемпіонат Біловодської ОТГ з міні-футболу.

В липні у Біловодську на стадіоні «Юність» відбулись обласні спортивні змагання Громадської організації «ВФСТ «Колос» серед команд сільських, селищних об’єднаних територіальних громад. Збірна команда Біловодської ОТГ впевнено виборола золоті нагороди змагань в загальнокомандному заліку і тепер буде захищати честь Луганської області на Всеукраїнських фінальних змаганнях серед переможців в смт. Ворохта Івано-Франківської області.

Команда Біловодської ОТГ з волейболу вже з початку року почала своє домінування. Наші спортсмени за підсумками сезону 2018-2019 року завоювали золоті нагороди. Також вдало склався сезон з пляжного волейболу для наших спортсменів. На кожному з дев’яти обласних турів представники Біловодщини були нагороджені золотими, срібними або бронзовими нагородами.

Окремо хочу наголосити про успіхи Біловодської школи важкої атлетики, яка  вважається однією з найкращих в Україні. Так, серед біловодчан маємо п’ять майстрів спорту міжнародного класу – це Чумак Олег, Грєбєнюк (Деркач) Юлія, Пліс (Дрюмова) Катерина, Дяченко Яна та Шишанова Анастасія.  Значні успіхи та високі досягнення демонструє зараз учениця Біловодського опорного ЗЗСО, 16-тирічна Дар’я Шишанова – майстер спорту України, неодноразова чемпіонка України з важкої атлетики.

Хочу зауважити, що у громаді культивуються не тільки масові види спорту, у нас також проводяться турніри з шахів, шашок, настільного тенісу, гирьового спорту.

Впродовж липня на сайті Біловодської селищної ради та офіційній сторінці у Фейсбук відбувалося громадське обговорення шляхом он-лайн голосування за кращу офіційну символіку Біловодської об’єднаної територіальної громади–  герб та прапор. Вже є результати?

Так, сьогодні я з радістю можу оголосити переможця. Нею стала жителька с. Кононівка, 21-річна Поліна Корнієнко. Її варіант герба та прапора набрав найбільшу кількість голосів. Всього ми отримали 12 заявок з варіантами, брали участь у Конкурсі всі – від малу до велику, з усіх куточків громади. Питання затвердження офіційної символіки ОТГ буде винесене на найближчу сесію.

Біловодськ в цьому році святкує свій 333-й День народження. Що Ви побажаєте нашим землякам?

Мої побажання сьогодні – рідній землі Біловодщині, а отже – кожному з нас – процвітання, духовної міцності та волелюбності, національного духу і гідності, благополуччя, самоповаги і натхнення, чистоти в помислах та благородства у вчинках. А ще рясних врожаїв на нивах та у садках, гарного приросту у господарствах. Щоб не переводився рід український, щоб лелека приносив у оселі біловодчан якомога більше немовлят. А ми покладемо усі зусилля, щоб збудувати для наших дітей гідне майбутнє!

14 вересня запрошую біловодчан та жителів нашої громади на святкування Дня селища! В цей день на гостей свята чекатиме розважальна програма для дітей, виступ кавер-групи з м.Харків та святковий феєрверк! День селища – це свято, яке єднає всіх жителів нашої громади, пов’язує минуле, сьогодення та майбутнє.  Відсвяткуймо День рідного селища разом, однією великою родиною!

                                                                 Інтерв’ю вела Вікторія Половинко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here