Скасування штрафу

Чоловік підвозив на легковому автомобілі чотирьох супутників зі свого села в сусіднє і планував взяти з них оплату за проїзд, але невдовзі був зупинений поліцією. Його дія була кваліфікована як незаконне перевезення пасажирів до іншого населеного пункту з метою одержання прибутку,  не маючи відповідних дозвільних документів та реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Над ним відбувся суд, який угледів у діях невдалого водія адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП, та присудив йому штраф у вигляді 1000 неоподаткованих мінімумів доходів (це склало 17 тис. грн.), а ще й сплату судового збору.

Звідки такі кошти у безробітного сільського жителя? До того ж він почував, що з ним обійшлися несправедливо. За порадою та захистом своїх прав в цій складній життєвій ситуації він звернувся до системи безоплатної правової допомоги.

Для безоплатного представництва інтересів клієнта в суді, Міловський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги призначив клієнту досвідченого адвоката Ігора Бірюкова, що вже кілька років співпрацює з системою  БПД.

Було вирішено подати апеляційне оскарження з проханням скасувати постанову, а провадження у справі закрити за відсутністю у діях Відповідача складу адміністративного правопорушення.

͟А͟д͟в͟о͟к͟а͟т͟ ͟з͟’͟я͟с͟у͟в͟а͟в͟,͟ ͟щ͟о͟:͟

  •  пасажири, які перебували в автомобілі, повинні були сплатити водію гроші за проїзд тільки по приїзду до кінцевого пункту, тобто протоколом доведено, що винагороду за перевезення Відповідач не отримав, а закінчений склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП настає після отримання винагороди за послуги;
  •  в матеріалах справи немає доказів того, що Відповідач є підприємцем та отримує дохід від здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, як суб’єкт господарювання.

͟В͟ ͟о͟б͟ґ͟р͟у͟н͟т͟у͟в͟а͟н͟н͟я͟ ͟а͟п͟е͟л͟я͟ц͟і͟й͟н͟о͟ї͟ ͟с͟к͟а͟р͟г͟и͟ ͟а͟д͟в͟о͟к͟а͟т͟ ͟з͟а͟з͟н͟а͟ч͟и͟в͟,͟ ͟щ͟о͟:͟ ͟

  • суб’єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст164 КУпАП в частині здійснення господарської діяльності без ліцензії та дозвільних документів може бути лише суб’єкт господарювання;
  • важливою ознакою господарської діяльності є, зокрема, її систематичність; проте в протоколі про адміністративне правопорушення не встановлено та не наведено систематичності господарської діяльності, а разове вчинення будь якої дії не утворює складу адміністративного правопорушення;
  • в матеріалах справи немає доказів того, що він офіційно зареєстрований як ФОП, та які б доводили факт здійснення ним регулярних транспортних перевезень пасажирів з метою одержання прибутку;
  • також у протоколі не зазначено чи він вчинив адміністративне правопорушення як суб’єкт підприємницької діяльності, чи як особа, яка перебуває у трудових відносинах з перевізником.

͟С͟в͟о͟ю͟ ͟п͟о͟з͟и͟ц͟і͟ю͟ ͟а͟д͟в͟о͟к͟а͟т͟ ͟п͟о͟б͟у͟д͟у͟в͟а͟в͟ ͟н͟а͟:͟

  •  відсутності в матеріалах справи доказів неодноразового надання послуг з перевезення; 
  •  відсутності у матеріалах справи відомостей про те, що Відповідач є зареєстрованим суб’єктом підприємницької діяльності, а тому не має можливості отримати ліцензію на даний вид діяльності, і через це не може бути суб’єктом адміністративного правопорушення.

͟А͟п͟е͟л͟я͟ц͟і͟й͟н͟и͟й͟ ͟с͟у͟д͟ ͟в͟в͟а͟ж͟а͟в͟ ͟ц͟е͟ ͟п͟е͟р͟е͟к͟о͟н͟л͟и͟в͟и͟м͟ ͟і͟ ͟п͟і͟д͟т͟р͟и͟м͟а͟в͟ ͟п͟о͟з͟и͟ц͟і͟ю͟ ͟а͟д͟в͟о͟к͟а͟т͟а͟,͟ ͟т͟о͟м͟у͟ ͟п͟о͟с͟т͟а͟н͟о͟в͟у͟ ͟с͟у͟д͟у͟ ͟п͟е͟р͟ш͟о͟ї͟ ͟і͟н͟с͟т͟а͟н͟ц͟і͟ї͟ ͟б͟у͟л͟о͟ ͟с͟к͟а͟с͟о͟в͟а͟н͟о͟,͟ ͟а͟ ͟ш͟т͟р͟а͟ф͟ ͟-͟ ͟а͟н͟у͟л͟ь͟о͟в͟а͟н͟о͟.͟

Якщо Ви вважаєте, що Ваші права було порушено, Ви завжди можете звернутися за юридичною допомогою до Міловського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. (06465) 2-29-49, 099 460 93 68, чи на «гарячу» лінію системи 0800 213 103.

Це безоплатно, оперативно та професійно.

Згідно з Законом, всі послуги юриста оплачує держава!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here