Інформуємо щодо ситуації, яка склалася навколо роботи лікарні

Шановні жителі громади!

Продовжуємо вас інформувати щодо ситуації, яка склалася навколо роботи лікарні та тимчасового відсторонення Романа Чередниченка від обов’язків генерального директора КНП «Біловодська багатопрофільна лікарня». НАГОЛОШУЄМО, що як лікар він може продовжувати займатись медичною практикою.

До селищної ради 25 березня 2021 року надійшов лист в.о. генерального директора Г. Михальова про тимчасове закриття акушерського стаціонару міжрайонного акушерського-гінекологічного відділення з 25.03.2021 року до 25.04.2021 року у зв’язку з щорічною відпусткою лікаря акушера-гінеколога Павленко М.В. (за станом здоров’я).

Біловодська селищна рада 26 березня звернулась до КНП «Біловодська багатопрофільна лікарня» з терміновим наданням пояснень, до 13 години цього дня, щодо рішення стосовно кадрових змін та кількості штатних лікарів, яке унеможливлює роботу акушерського стаціонару. Проте порушуючи терміни виконання, лист за підписом заступника генерального директора О. Літвіщенко до селищної ради надійшов лише 29.03.2021 року.

Цього ж дня надійшов ще один лист вже за підписом в.о. генерального директора О. Літвіщенко, що основною причиною тимчасового припинення роботи акушерського стаціонару стала відсутність достатнього запасу наркотичних засобів і прекурсорів.

Щодо визнання «юридично нікчемним» договору №107 від 25.03.2021 року укладеним між КНП «Біловодська БЛ» та КП «Луганська обласна «Фармація Північ» на постачання лікарських засобів, роз’яснюємо, що даний договір був укладений між сторонами 25 березня 2021 року та розміщений в електронній системі публічних закупівель Prozorro о 10 годині ранку.

Вже після підписання й розміщення цього договору в системі, генеральний директор Р. Чередниченко на цей день був ознайомлений з розпорядженням  селищного голови  про проведення службового розслідування та відсторонення його від виконання обов’язків з 25.03.2021 року.

Так, частина 3 ст. 92 ЦК України встановлює виняток із загального правила щодо визначення правових наслідків вчинення правочину представником із перевищенням повноважень (статті 203, 241 ЦК України).  Обмеження повноважень щодо представництва юридичної особи набуває юридичної сили для цієї особи в тому випадку, якщо саме вона, ця особа, вступаючи у відносини з юридичною особою та укладаючи договір, діяла недобросовісно або нерозумно, зокрема, достеменно знала про відсутність у неї необхідного обсягу повноважень або повинна була, проявивши принаймні розумну обачність, знати про це.

Тягар доказування недобросовісності та нерозумності в поведінці цієї особи несе юридична особа (відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 27.04.2016 у справі № 6-62цс16).

У відносинах з третіми особами обмеження повноважень щодо представництва юридичної особи не має юридичної сили, крім випадків, коли юридична особа доведе, що особа, яка виступає від її імені  знала чи за всіма обставинами не могла не знати про такі обмеження (аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 13.03.2017 у справі № 760/8121/16-ц).

Тобто на момент укладання вказаного договору Р. Чередниченко:
– мав необхідний обсяг цивільної дієздатності  на вчинення правочину;
– волевиявлення його було вільним і відповідало його внутрішній волі;
– правочин вчинений  у формі, встановленій законом;
– правочин був спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Стаття 204 ЦК України встановлює презумпцію правомірності укладеного договору, – правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Таким чином укладання додаткової угоди б/н  від 25.03.2021 року про розірвання зазначеного договору є юридично безпідставним, оскільки укладений договір відповідав вимогам закону і не визнавався судом недійсним.

Безвідповідальні і неграмотні дії  керівництва КНП «Біловодська БЛ» призвели до катастрофічної ситуації і зриву поставки конче необхідних лікарських засобів, які могли бути поставлені за цим договором.

В соціальних мережах 31 березня з’явився наказ від 25.03.2021 року наказ підписаний в.о. генерального директора Г. Михальовим про тимчасове припинення роботи акушерського стаціонару з іншої причини – у зв’язку з проведенням санітарних заходів та планового ремонту першого поверху.

Враховуючи вищевикладене, на теперішній час не можемо констатувати реальну причину фактичного закриття даного відділення.

Скан-копії вищезазначених документів додаються.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here