Причини відсутності плодоношення смородини

Захворювання, які можуть бути причиною відсутності плодоношення:

  • Реверсія – захворювання смородини, при якому кущ перестає плодоносити. Лист стає довшим, з загостреним кінцем. Жилки більш виражені і пропадає специфічний смородиновий запах. Квітки змінюють колір на фіолетовий, і згодом ягода не утворюється. Винятків нема, кожна рослина в зоні ризику. На жаль, таку смородину слід викорчувати і спалити.
  • Бруньковий кліщ. Вражає молоді бруньки смородини, розвиваючись всередині. Якщо побачили на пагонах куща збільшені, круглі бруньки, то їх треба негайно видалити, тобто відірвати. У разі якщо рослина уражена повністю, робимо корчування і спалюємо. Для профілактики між кущами садимо часник.
  • Метелик скляниці смородинової. Помітити його досить складно. Спостерігайте за рослиною, якщо листя в’януть, зав’язі опадають, то смородина може бути вражена цим шкідником. Гусениця в’їдається в середину стебел, внаслідок чого вони спочатку стають чорними, а потім поступово відмирають. Їх зрізаємо до виявлення здорового неушкодженого стовбура, обробляємо садовим варом.
  • До речі, якщо на вашій ділянці багато лісових мурашок, вони також можуть завдати шкоди смородині. Вони виїдають всю середину квітки, залишаючи одні чашолистки. Боротися з мурахами треба за допомогою біологічних методів, у разі якщо результату немає, застосовуємо хімічні препарати.

Врятувати сад від мурах допомагає звичайна суха гірчиця. Вона є самим простим і доступним засобом, який не вимагає приготування і використання будь-яких розчинів для розпилення. Щоб позбутися від мурашок, засипте місця їх скупчення і доріжки пересування товстим шаром гірчичного порошку. Найдрібніші частинки будуть забивати дихальця комах, що стане причиною втечі шкідників.

Одним з ефективних екологічних засобів боротьби з мурахами є використання петрушки. Запах рослини відлякує комах, робить їх присутність поруч з нею нестерпним. Зірвіть листя рослини, злегка розімніть, щоб підсилити аромат, і розкладіть поблизу гнізд. Запах петрушки не вб’є мурах, але стане причиною їхнього масового переселення у більш сприятливі місця.

Державний фітосанітарний інспектор                          Г. Болдарєва

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here