Порядок проставлення апостиля

Зрозуміти, що таке апостиль і його необхідність легко. Практично всі документи, які вимагають за кордоном, повинні бути обов’язково перекладені та легалізовані. У 1961 році була прийнята Гаазька Конвенція, що скасовує процедуру консульської легалізації, яка значно спрощує надання юридичної сили документу шляхом проставлення на нього апостиля. Іншими словами, апостиль –  це підтвердження справжності документа, а також підтвердження того, що людина, яка підписала відповідний документ, мала на це всі необхідні повноваження.

Проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, здійснюється згідно з Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затвердженими спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 5 грудня 2003 року  № 237/803/151/5, та Порядком проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України 11 листопада 2015 року № 2268/5.

Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, проводиться за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів у такому порядку:

– прийняття документів для проставлення апостиля, формування та реєстрація заяви про проставлення апостиля (територіальні органи Міністерства юстиції України, нотаріус);

– розгляд документів, поданих для проставлення апостиля (Міністерство юстиції України);

– проставлення апостиля, відмова у його проставленні (Міністерство юстиції України);

– видача документів за результатом розгляду заяви про проставлення апостиля (територіальні органи Міністерства юстиції України, нотаріус).

Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України, нотаріуса. Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуги з проставлення апостиля  – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн). Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here