Погашення боргу з ЄСВ – це вимога сьогодення!

За 4 місяці 2020 року платниками Луганської області до бюджету сплачено 1 млрд 79 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до частини 12 статті 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, накладається штраф та на суму недоїмки нараховується пеня.

  • штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (п.2 част. 11 статті 25 ЗУ № 2464- VI);
  • пеня з розрахунку – 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу (част. 10 статті 25 ЗУ № 2464- VI).

Також у разі несплати платником сум боргу, податковою службою направляються виконавчі документи (узгоджені вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ) на виконання до державної виконавчої служби, що тягне за собою додаткові витрати при примусовому погашенні такої заборгованості.

З початку 2020 року Головним управлінням ДПС у Луганській області направлено для виконання до державної виконавчої служби 601 узгоджену вимогу на загальну суму боргу 30 млн гривень.

На жаль, є такі платники податків, які протягом тривалого періоду  не сплачують єдиний внесок. На сьогоднішній день заборгованість зі сплати ЄСВ в цілому по Луганській області становить 2 млрд 161,6 млн грн, в тому числі по підконтрольній українській владі території – 452 млн гривень. Це перешкоджає стабілізаційним процесам та економічному зростанню регіону. Роботодавці, не виконуючи норми Закону, не лише порушують платіжну дисципліну, спричиняючи нестачу коштів для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, а і позбавляють осіб, які у них працюють, права на соціальний захист при настанні страхового випадку.

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у страховий стаж для вирахування розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій мінімального страхового внеску. Тільки після повного розрахунку роботодавця, ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи.

Так з 1 січня 2020 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 27 років страхового стажу.

Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Наголошуємо: період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Слід звернути увагу громадян на такий важливий аспект: законодавством не передбачено механізму, яким працівник міг би, навіть як би хотів, самостійно сплатити заборговану по його зарплатні суму ЄСВ. Це може зробити лише роботодавець в однакових частках для усіх робітників підприємства.

На противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

Звертаємося до суб’єктів господарювання  погасити заборгованість зі сплати ЄСВ та не допускати в подальшому виникнення боргу. З метою недопущення виникнення та зростання штрафних санкцій та пені, платник самостійно може дізнатись про наявність/відсутність заборгованості в такий спосіб:

звіривши розрахунки в Центрі обслуговування платників за місцем його реєстрації;

скориставшись власним «Електронним кабінетом платника податків» за умови наявності особистого ЕЦП;

скориставшись послугою «Дізнайся більше про свого бізнес партнера» на сайті ДПС України та субсайті територіальних органів ДПС.

Погашення боргу з ЄСВ це отримання впевненості у завтрашньому дні!

Платниками Станично-Луганського, Біловодського та Міловського районів перераховано майже 60 млн грн єдиного внеску

Станом на 01 травня 2020 платниками Станично-Луганського управління Головного управління ДПС у Луганській області перераховано 59 млн 899 тис грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464.)

У разі наявності боргу у платника єдиногу внеску, основними перевагами при самостійному його погашенні є: питання боргів вирішується без спілкування з державним виконавцем; не застосовується арешт, обтяження на майно, грошові кошти; відсутність заборони на виїзд за кордон (за рішенням суду); уникнення додаткових витрат на оплату виконавчих дій; збереження активів від примусового продажу; повернення інвестиційної привабливості власного бізнесута ділової репутації; набуття необхідного страхового стажу, як особистого так і найманими робітниками; збереження кадрового потенціалу власного бізнесу.

Самостійна сплата заборгованості – інвестиція в особистий добробут та запорука фінансовому спокою в житті та бізнесі.

За січень-квітень 2020 року Станично-Луганським управлінням направлено для виконання до державної виконавчої служби 66 вимог про сплату боргу (недоїмки) на загальну суму боргу 1,94 млн гривень.

На сьогоднішній день заборгованість зі сплати ЄСВ становить 25,7 млн грн, в тому числі по Станично-Луганському району-19,5 млн грн., Біловодському- 4,5 млн грн, Міловському-1,8 млн грн.

Нагадуємо, що базова ставка єдиного соцвнеску складає 22 відсотки. Роботодавці сплачують ЄСВ щомісячно, не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітнім, СПД-фізичні особи – щоквартально, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати до платника застосовуються штрафні санкції та пеня. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується.

Своєчасне здійснення державою зобов’язань перед громадянами-виплата пенсій, заробітних плат, тощо-напряму залежить від наповнюваності соціальних фондів за рахунок єдиного внеску. У випадку його несплати, у держави бракує коштів для належних виплат, а громадяни позбавлені соціального захисту.

Головне управління ДПС у Луганській області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here