Опалювальний сезон: які школи та дитсадки Біловодської громади без тепла

15 жовтня традиційно розпочався опалювальний сезон, однак лише в деяких садочках і школах Біловодської громади. Ідеться про ті заклади освіти, які мають власні вугільні котельні: Семикозівський заклад дошкільної освіти «Малятко» та Плугатарський заклад дошкільної освіти «Дзвіночок». Опалювальний сезон також розпочато в 7 школах, де послуги теплопостачання з використанням альтернативних видів палива надаються ФОПами «Тепловат», «Гладіна В. В.», «Котова Ю. О.».

Проте 4 школи (Кононівська, Зелеківська, Новолимарівська гімназії, Новоспасівська філія Біловодського ліцею № 1) та 6 садочків (Біловодський заклад дошкільної освіти № 2 «Веселка», Біловодський заклад дошкільної освіти № 3 «Джерельце», Городищенський заклад дошкільної освіти «Вишенька», Новодеркульський заклад дошкільної освіти «Берізка», Новолимарівський заклад дошкільної освіти «Лелека», Новоолександрівський заклад дошкільної освіти «Ромашка») на сьогодні залишаються без тепла. Це пов’язано з тим, що вищезазначені заклади освіти мають власні котельні, опалення в яких здійснюється природним газом.

У зв’язку з кризою, яка склалася в енергетичному секторі, газопостачальна компанія «Нафтогаз України» розірвала договір постачання природного газу ще в серпні 2021 року. Чисельні спроби проведення процедур закупівель природного газу завершувались безрезультатно, оскільки ціна зростала щоденно.

Сьогодні на державному рівні знайдено вихід із ситуації та розроблено алгоритм дій для бюджетних організацій, відповідно до якого відділ освіти підготував пакет документів і надіслав їх на узгодження до ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», що надало пропозицію фіксованої ціни на газ на наступні 15 місяців, ураховуючи соціальне значення та важливість безперебійної роботи бюджетних установ. Після узгодження відділ освіти відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» зобов’язаний пройти всю процедуру закупівель, термін якої згідно із законом становить не менше 10 днів.

Отже, теплопостачання у вищезазначених садочках і школах очікуємо не раніше 1 листопада.