Міловський місцевий центр з надання БВПД, надає роз’яснення щодо процедури нарахування аліментів на утримання неповнолітньої дитини

Міловський місцевий центр з надання БВПД, надає роз’яснення щодо процедури нарахування аліментів на утримання неповнолітньої дитини відповідно до чинного законодавства України:

Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону дитинства», кожна   дитина має право на рівень життя, достатній  для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

З 1 липня 2020 року у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму збільшено розмір аліментів на дитину. Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» № 294-IХ, в редакції від 25.05.2020 змінюється прожитковий мінімум для дітей відповідного віку, відповідно даних Головного управління статистики у Луганській області  буде підвищено розмір аліментів  стягуваних з  БЕЗРОБІТНІХ:

1/6 (16,5%) – 1277,30 грн.

1/4 (25%)    – 1935,25 грн.

1/3 (33%)    – 2580,35 грн.

1/2 (50%)    – 3870,50 грн.

Відповідно до Сімейного кодексу (ч. 2 ст. 182) мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Таким чином, з 1 липня мінімальний гарантований розмір аліментів становитиме:

  • для дитини віком до 6 років – 929,50 грн
  • для дитини віком від 6 до 18 років – 1159,00 грн.

Ці показники  для тих, хто стягнув  аліменти на підставі Судового Наказу  у мінімальному  розмірі 50 % (або 30 %) прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Але, що робити. якщо платник аліментів отримує чималий дохід в тому числі і у вигляді заробітної плати, а аліменти на утримання дитини сплачує мінімальні?   Терміново збільшувати розмір стягнутих аліментів!

Враховуючи зміст ст.ст.181,192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Отже, у зв’язку із значним покращенням матеріального становища платника аліментів, той з батьків, з яким проживає дитина, має право  на збільшення розміру стягнутих аліментів. І в такому випадку є всі шанси отримувати аліменти на дитину у розмірі:

  • чверті всіх видів заробітку (доходу) на одну дитину;
  • третини всіх видів заробітку (доходу) на двох дітей;
  • половини всіх видів заробітку (доходу) на трьох та більше дітей.

Підставою розгляду судом питання щодо зміни розміру стягнутих аліментів має бути відповідний позов, складений з дотриманням вимог Цивільного процесуального кодексу України.

Роз’яснення надала головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Міловського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Чумак.

 Якщо Ви вважаєте, що Ваші права було порушено, Ви завжди можете звернутись за юридичною допомогою до Міловського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. (06465) 2-29-49, 099 460 93 68, чи на «гарячу» лінію системи 0800 213 103. Це безоплатно, оперативно та професійно.

Згідно з Законом, всі послуги юриста оплачує держава!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here