Людина – це велике відкриття

 Людина, з якою ти спілкуєшся або зустрічаєшся кожного дня, чи все ти про неї знаєш? Гадаю, що не всі зможуть стверджувально відповісти на це питання.

Відвідуючи заняття в автошколі, твій майстер з навчання індивідуальному водінню, вчитель від Бога чи інструктор, який технічно виконує свої обов’язки? Або, можливо, це людина, у якої є безліч захоплень і талантів? Так, якщо водінню вас вчить Олег Володимирович Чумак – важкоатлет, неодноразовий чемпіон та рекордсмен України, чемпіон Європи, чемпіон світу з важкої  атлетики в командних заліках 1993 року в Австралії (Мельбурн) та 1994 року в Чехії (Соколов), учасник Олімпійських ігор 1996 року в США (Атланта) і бронзовий призер чемпіонату Європи 1997 року. І це ще не все! Олег Чумак – не лише легендарний штангіст, а і почесний громадянин Біловодська, справжній патріот свого селища, надзвичайно цікавий співрозмовник, дуже допитливий і творчий, з поетичною душею.

Рішуче візьмемося хлопці

Нашу країну будувати

І, як коваль клепає кільці

Нам Олімпійську славу добувати

Щоб той вогонь від печі кузні

Спортивній справі дав тепло

Щоб від бюджету залишилось, спортивної

снаги все джерело

І тільки так, а не інакше весь український

наш народ

Не знатиме гріха поразки, а досягне великих

перемог

Не тільки в спорті, а й в житті ми золотим

Руном засяємо

І головне подобались собі

Не гірше ніж країни сяють

А звідси все, здоров’я, навчання, культура

Всі сфери нашого життя

Все починається із фізкультури

І це є сенс, не забуття

Як мати вчить свою дитину

Перші слова красиво вимовляти

Не відчуваючи, що фізкультура

Допомогла на ноги чаду встати

І перші кроки немовляти.

Приміром служать нам усім

Увагу спорту необхідно приділяти

Замислитись пора над цим нам всім! (2004 р.)

Це один з багатьох віршів, які він складає на різноманітні теми, коли приходить натхнення або просто є бажання написати. Вірші Олега про життя, країну, спорт, про міста, в яких він побував, про цікаві місця і, звичайно, про любов до коханої дружини та дітей. Він складає вірші для душі, а не для збірки чи для того щоб прославитись. «Писати вірші – це хобі, те, що мені подобається…» – зауважує Олег Володимирович.

Приємно вражає, що всі спортивні перемоги, досягнення та вірші присвячені найдорожчому – його сім’ї. Кохана дружина Олена, з якою у шлюбі вже 30 років, син Олег та донька Тетяна – основні джерела натхнення і найголовніші у житті. «Жодна школа у світі не може дати дитині стільки, скільки можуть дати їй батьки. Це любов і ніжність, увага і неоціненний час. Саме в сім’ї зароджуються ідеали та ментальність кожної людини», – вважає Олег Чумак.

Життєвий шлях Олега Чумака зайвий раз підкреслює, що ми не можемо оцінювати людину з першого погляду, лише за його професією. Тільки після дружнього спілкування ти відкриваєш для себе її неосяжний світ. Так, раптово може виявитися, що твій інструктор з водіння або вчитель з математики – легенда світового спорту або прекрасний поет.

Матеріал підготувала Ольга ОВЧАРЕНКО

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here