Люди і правосуддя

Пенсіонер (внутрішньо переміщена особа) звернувся до «Пенсійного фонду» для оформлення пенсії. Стажу вистачало, але Управління пенсійного фонду України (УПФУ) не врахувало йому до стажу роботи понад 22 роки. Пенсіонер хотів зобов’язати пенсійний фонд зарахувати також і цей період до стажу роботи, на що, за його переконанням, він мав право.

Ще у лютому він звертався до УПФУ з заявою про повідомлення підстав щодо не зарахування цього періоду до трудового стажу. Через майже 2 тижні Управління пенсійного фонду надіслало йому лист-відповідь, в якому було зазначено, що трудовий стаж для призначення пенсії не зараховано у зв’язку з тим, що в трудовій книжці (у записі про прийом на роботу на спірний період) наказ та дата наказу записано ручкою іншого кольору. На думку працівників пенсійного фонду, це суперечить «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників». Пенсіонер не погодився з цим, та у травні особисто прибув до управління пенсійного фонду з трудовою книжкою та довідками що підтверджують його трудовий стаж, але інспектор відмовилася приймати довідки та заяву про зарахування трудового стажу для призначення пенсії.

У червні чоловік направив до пенсійного фонду заяву про зарахування трудового стажу для призначення пенсії з підтверджуючими довідками поштою (рекомендований лист із повідомленням). У відповідь на цю заяву пенсійний фонд надіслав такий же, як і вперше, лист, але з підтвердженням, що той у травні був на особистому прийомі. Письмового «рішення про відмову» в зарахуванні трудового стажу пенсійний фонд знов не надав.

Пенсіонер так наполегливо намагався одержати від пенсійного фонду письмове «рішення про відмову», бо саме цей документ потрібен як підстава для звернення до суду з метою оскарження рішень державних органів, з якими громадянин не згодний. Зазвичай для представництва інтересів в суді громадянин має звернутись до адвоката, який буде вести справу, та має оплачувати не тільки обов’язковий у будь-якому випадку «судовий збір», а ще й послуги цього адвоката. Але у випадку, якщо громадянин має право на безоплатну вторинну правову допомогу за законом (а для внутрішньо переміщених осіб це саме так), адвокат йому може бути наданий безкоштовно.

Тому пенсіонер звернувся до Міловського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, де його звернення розглянули та призначили для безоплатного представництва його інтересів в суді досвідченого адвоката, що вже кілька років співпрацює з системою безоплатної правової допомоги та виграв багато судових справ.

За допомогою адвоката суд з’ясував обставини справи та прийшов до висновку, що Позивач зробив все необхідне для зарахування трудового стажу для перерахунку пенсії, тому лист, одержаний від Відповідача (Пенсійного фонду) у червні, вважається можливим для використання у якості «рішення пенсійного фонду про відмову у зарахуванні трудового стажу».

Представник Відповідача (Пенсійного фонду) заперечував проти задоволення вимог. Він склав відзив, де зазначив, що населений пункт, в якому працював пенсіонер у спірний строк, знаходиться на тимчасово непідконтрольній території, а тому немає змоги перевірити достовірність документів, і це є перешкодою для зарахування 22 років до стажу.

Але суд, розглянувши матеріали справи, з’ясував, що трудова книжка, надана Позивачем, є правовстановлюючим документом і містить всю необхідну для урахування періоду роботи інформацію, а в розділі 2 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», на яку посилається «Пенсійний фонд», ніяких даних про те, що записи не можуть бути зроблені іншими чорнилами або іншим почерком, взагалі немає. До того ж, записи в трудовій книжці узгоджуються с іншими документами справи. Суд прийняв рішення підтримати вимоги Позивача і зобов’язати «Пенсійний фонд» зарахувати до стажу спірні роки праці, а також стягнути з Відповідача сплачені Позивачем судові витрати (судовий збір).

Згодом Відповідач подав апеляційну скаргу, яку не було задоволено: апеляційний суд підтримав рішення суду першої інстанції.

Якщо Ви вважаєте, що Ваші права було порушено, Ви завжди можете звернутись за юридичною допомогою до Міловського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. (06465) 2-29-49, 099 460 9368, 098 446 2691 чи на «гарячу» лінію системи 0800 213 103. Це безоплатно, оперативно та професійно.
Згідно з Законом, всі послуги юриста оплачує держава!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here