Головне управління Держпраці у Луганській області та відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Біловодської селищної ради інформує

Головне управління Держпраці у Луганській області та відділ соціального захисту населення  виконавчого комітету Біловодської селищної  ради  інформує про законодавче регулювання надання відпусток без збереження заробітної плати під час карантину.

Головне управління Держпраці інформує про законодавче регулювання надання відпусток без збереження заробітної плати під час карантину

    Кабінет Міністрів України продовжив дію карантину до 11 травня 2020 року. Відповідне рішення прийняте на засіданні Уряду 22 квітня 2020 року.

    “Передбачається продовження терміну дії карантину до 11 травня 2020 року. Разом з цим пропонується дозволити перевезення в міському транспорті осіб, які виявили бажання бути донорами крові, а також залучати до роботи окремих категорій працівників без проходження обов’язкового профілактичного огляду, термін якого припав на період карантину”, – зазначив Міністр охорони здоров’я.

    Крім того, як підкреслив Міністр охорони здоров’я, постановою Уряду затверджується Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією особи. А саме: включення осіб, які перебувають на самоізоляції, у додаток Міністерства цифрової трансформації “Дія”.

    Нагадуємо роботодавцям, що статтею 84 Кодексу законів про працю визначено, що у випадках, передбачених статтею 25 Закону України “Про відпустки”, працівнику за його бажанням надається в обов’язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати.

    За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

    У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” термін перебування у відпустці без

збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною другою цієї статті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here