Долучилися до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

Розпочалася щорічна Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”. Сьогодні, 25 листопада, відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Головним спеціалістом Відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Біловодської селищної ради Іриною Олійник у приміщенні Біловодського районного центру зайнятості було проведено лекцію для жінок на тему: “Годі терпіти! Про домашнє та ґендерне насильство щодо жінок”. У заході взяли участь 15 учасниць, які отримали інформацію про домашнє насильство та його форми, контакти установ, куди можна звернутися за допомогою, буклети з необхідною інформацією. Також присутні переглянули соціальні ролики: “Розірви коло насильства”, “Насильству нема виправдання”, “Я допоможу!” та інші.

Домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти й положення в суспільстві. Але серед осіб, які перебувають на обліках в Біловодському секторі пробації та Біловодському відділу поліції є кривдники та ті, хто вчиняє домашнє насильство і це непоодинокі випадки. Саме з метою профілактики домашнього насильства серед цієї категорії осіб, 25 листопада 2019 року, провідним інспектором Біловодського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області Сергієм Зеликом та інспектором сектору з ювенальної превенції сектору превенції Біловодського ВП ГУНП в Луганській області старшим лейтенантом поліції Олександром Сергієнко була проведена зустріч із засудженими особами, які вчиняли домашнє насильство відносно членів своєї родини.

З метою профілактики із засудженими була проведена виховна бесіда щодо попередження в майбутньому вчинення ними домашнього насильства. Також, засудженим була доведена інформація про види відповідальності за вчинення такого правопорушення, раніше була виключно адміністративна відповідальність, а тепер введена і кримінальна і покарання такі: громадські роботи, арешт, обмеження волі, та навіть, позбавлення волі.

25 листопада 2019 року спеціалістами Біловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дар’єю Латкою та Розою Ануфрієвою був проведений тренінг у Біловодській гімназії, присвячений акції “16 днів проти насилля”.

На тренінгу діти дізналися які є види насильства, як йому протидіяти та не стати його жертвами. Проводилося анкетування за темою “Виявлення жорстокого поводження з дітьми”. Діти із задоволенням сприймали нову інформацію та активно брали участь у тренінгу.

25 листопада 2019 року в Університеті третього віку Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради  пройшла лекція до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок на тему “Скажи насиллю – НІ”.

Соціальний працівник Юлія Дяченко розповіла про види та форми насильства, про те, як поводитись,  щоб не стати жертвою насильства. Присутні переглянули  відеоcюжет “Що робити жінці, якщо вона зіткнулася з насильством”.

28 листопада 2019 року в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради заступник директора Таїсія Козюменська провела інформаційну годину для соціальних робітників до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями на тему “Ми-є! Ми-рівні!”.

Головною метою було донести основоположні принципи держави, якими є рівність та недискримінація людей з інвалідністю.

В ході розмови визначили, що кожна людина, незалежно від віку, статі та фізичних можливостей, заслуговує на повагу до гідності та створення умов, які зрівнюють можливості.

До Міжнародного дня волонтера в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради 29 листопада 2019 року заступник директора Таїсія Козюменська провела інформаційну годину для соціальних робітників на тему “Серцем покликані до милосердя”.

Соціальні робітники прослухали інформацію про основні напрямки сучасного волонтерства, яке ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності та неприбутковості. Одне з найголовніших питань, що обговорювалися, це розуміння потреби суспільства у добровільних помічниках.

1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ!

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка» (перевернуте «V») символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.
Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Впродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі 400000 осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини.
Збудник — вірус, що має вигляд спіралі у трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2 та ВІЛ 3. Вірус вражає Т-лімфоцити, що служать для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму.
ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, внаслідок чого активізується, так звана, умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.

Джерело інфекції — безпосередній носій ВІЛу. Зараження можливе при:
• статевому контакті з інфікованим;

  • кровообміні з інфікованим (в тому числі при ін’єкційному вживанні наркотиків);
  • вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір’ю малюка.

Якщо ВІЛ-інфікована жінка народжує дитину, то за останніми дослідженнями, ця дитина не обов’язково має бути носієм вірусу. При проведенні антиретровірусної терапії ризик передати вірус від матері до дитини знижується до 6 відсотків.
ВІЛ не передається через поцілунок, спільному користуванні туалетом або ванною, посуду, при рукостисканні, через укуси комах.

Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу. Тому багато сил покладається зараз на вирішення питань профілактики, раннього виявлення та лікування ВІЛ/СНІДу як в масштабах країни, так і окремої громади:
• Забезпечена 100% доступність вагітних до добровільного тестування на ВІЛ під час узяття їх на облік та перед пологами.

  • В районі забезпечується 100% медикаментозне лікування вагітних з ВІЛ-інфекцією, з метою профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини. Для забезпечення лікування отримано медикаменти за рахунок державного бюджету та Глобального фонду.
  • За рахунок місцевого бюджету проводиться лікування та профілактика опортуністичних інфекцій, супутніх захворювань.
  • В закладах охорони здоров’я ОТГ забезпечується недискримінаційний порядок та умови отримання ВІЛ/СНІД хворими медичних послуг. З медичними працівниками проводиться постійні семінари-тренінги з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та запобігання розповсюдження захворювання.
  • Медичними працівниками закладів охорони здоров’я проводяться різні форми інформаційно-просвітницької роботи з населенням з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя.
  • Будь-хто бажаючий може звернутьсь з питанням анонімного тестування на ВІЛ до свого сімейного лікаря, будь-якого вузького спеціаліста, під час лікування в стаціонарі, в кабінет “Довіра”. Обстеження проводиться шляхом забору венозної крові з подальшим обстеженням методо ІФА, або проведення швидкого тесту шляхом забору капілярної крові.

Адміністрація КНП “Біловодська багатопрофільна лікарня” закликає: не будьте байдужими до свого здоров’я, не нехтуйте елементарними профілактичними заходами, пройдіть добровільне тестування на ВІЛ!

1 грудня вся світова спільнота відзначає День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 року. Тоді міністри охорони здоров’я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку. За інформацією ООН, за минулі п’ять років виявлені випадки зараження ВІЛ зменшились на 20%. Натомість, в Україні цей показник досі високий. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.

«Хто попереджений – той захищений» – під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшла акція «Разом проти СНІДу» у Біловодському опорному закладі загальної середньої освіти. Такі акції допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

02 грудня 2019 року у Біловодському професійному аграрному ліцеї відбувся позакласний захід до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, на якому учні ліцею розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ/СНІДу. Організували та провели захід спеціалісти Біловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Роза Ануфрієва та Дар’я Латка.

Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

Протягом 25 листопада – 10 грудня 2019 року у відділі обслуговування дорослих Біловодської центральної районної бібліотеки діяла виставка “Знай, щоб жити!”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here