Оновлений порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та порядок та її реєстрації

Відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 р за №280/35902), затверджені оновлений порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, порядок та її реєстрації, інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

            Звертаємо увагу, що наказ Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук від 20 вересня 2000 року №184/82 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва» (Зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 року за №736/4957), визнаний таким, що втратив чинність.          

            Для приведення діяльності у відповідність з чинним законодавством власникам пасік необхідно:

            Крок 1. Звернутися за місцем проживання до дільничного  ветеринарного лікаря, з питання обстеження пасіки до 15 травня, про що складається відповідний Акт обстеження бджолосімей за місцем розташування пасіки  (обстеження платне за встановленими державними тарифами).

            Крок 2. Відібрати проби (розплоду, підмору, живих бджіл), які  направити до Біловодської міжрайонної лабораторії Держпроспоживслужби, за адресою: селище Біловодськ, вул. Гуньяна, будинок 22 (проведення дослідження платне за встановленими державними тарифами).

            Крок 3. Самостійно придбати, заповнити і подати  ветеринарно-санітарний паспорт, за формою відповідно до Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, затвердженого  наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» до Біловодського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області,  за адресою: селище Біловодськ, вул. Гуньяна, будинок 22

            Крок 4. Після видачі паспорту Біловодським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області, проводиться його реєстрація в Біловодській селищній територіальній громаді

            Крок 5. Звернутись для реєстрації паспорта пасіки до Управління економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Біловодської селищної ради, за адресою: селище Біловодськ, вул. Центральна, 103 (другий поверх).

            Крок 6. Реєстрація пасіки здійснюється за заявою власника пасіки (або уповноваженої особи) в день звернення. До заяви додається копія паспорту пасіки.

            Контактна особа: Водолазська Наталія Іллівна (066) 103-17-25

            З питань отримання спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року №107 (зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», буде надана додаткова інформація. 

З повагою

Біловодська селищна територіальна громада

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here