Будьте обережні! Дотримуйтесь заходів безпеки!

Дії під час ожеледиці

Задля власної безпеки у період ожеледиці потрібно виконувати прості рекомендації.

Перед виходом із будинку намажте на підошву клей типу «Момент» і поставте взуття на пісок або наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження є дуже небезпечними. Людям похилого віку в «слизькі дні» взагалі краще не виходити з будинку. Але, якщо потрібно, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.

В ожеледицю ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте у колінах, ступайте на всю підошву. При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а, доторкнувшись до землі, перекотіться, щоб удар, спрямований на вас, втратив свою силу.

Не тримайте руки в кишенях.

Обходьте металеві кришки люків.

Не ходіть біля самого краю проїжджої частини.

Небезпечні прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані.

Нетверезі люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що додає згодом додаткових проблем.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, суглобах, нудоту, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря, інакше ризикуєте придбати ускладнення з поганими наслідками.

Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже великою небезпекою є бурульки. Небезпека від бурульок підвищується в період танення льоду та снігу.

Зимова риболовля

На зимовій риболовлі треба бути дуже обережним. Не так вже рідко зустрічаються випадки обмороження, і навіть серйозні. Обморожені місця слід змазати риб’ячим жиром або гусячим салом. Заздалегідь змазувати обличчя різними мазями або жиром не можна, оскільки вони погіршують  терморегуляцію. Головне, що рятує в подібних випадках – це теплий, легкий, зручний одяг, який не пропускає вологу.

У вітряну погоду аматорів підлідного лову добре захищає від пронизливого вітру щільний і легкий плащ-намет. Його може замінити поліетиленова плівка, зшита напівмішком.

Існує думка, що на холоді зігріває алкоголь. Це хибна ідея. Нетверезі люди частіше за інших топнуть і більш за всіх зазнають різних простудних та інших захворювань. Найкраще зігрівають кава або чай.

Не слід випробовувати долю й виходити на риболовлю, коли лід ще тонкий. Якщо він уже витримує людину, не рекомендується накопичуватися групами.

Найбільш небезпечні місця на льоду:

– біля стоків заводів або інших підприємств;

– де б’ють джерела, впадають струмки та річки;

– біля берега;

– на течії;

– біля заростей очерету.

Кожний рибалка повинен знати правила поведінки на льоду, правила самопорятунку й надання допомоги іншим.

Новорічна ялинка

Встановлення в квартирі новорічної ялинки пов’язане з серйозною пожежною небезпекою. Це стосується і самої ялинки, і багатьох прикрас. Встановлюючи ялинку, її міцно прикріпляють до підлоги за допомогою хрестовини або ставлять у відро з піском чи землею. Дерево важливо розташувати так, щоб воно не стояло на проході, гілки не торкалися стелі, стін, штор. Не можна ставити ялинку поблизу опалювальних та нагрівальних приладів. Забороняється прикрашати її целулоїдними та іншими легкозаймистими іграшками, обладувати підставку та гілки ватою, запалювати для ілюмінації свічки та бенгальські вогники.

Дітям не можна грати біля ялинки у костюмах з паперу, вати, марлі, використовувати хлопавки, відкритий вогонь, влаштовувати феєрверки. Робити ілюмінацію ялинки дозволяється лише електрогірляндами заводського виготовлення.

Підвішуючи електричні гірлянди, не можна зав’язувати проводи у вузли, скручувати їх навколо гілок та стовбура ялинки. Після свята ялинку слід розібрати та винести на вулицю, щоб не припустити її пересушування. Пам’ятайте, що суха ялинка горить, неначе порох!

Піротехнічні вироби

Горючі речовини й порох, що входять до складу піротехнічних засобів, вогненебезпечні. При необережному поводженні з ними або неправильному зберіганні вони легко можуть загорітися й спричинити пожежу. Тому існують загальні правила, які обов’язково необхідно виконувати:

– не можна носити піротехнічні іграшки в кишенях;

– не можна кидати їх у багаття;

– не можна розбирати вироби й піддавати механічному впливу;

– не можна працювати з піротехнічними виробами в нетверезому стані;

– не палити, працюючи з піротехнікою;

– зберігайте піротехнічні вироби в недоступному для дітей місці;

– не припускайте наявності відкритого вогню в приміщенні, де зберігається піротехніка;

– розташовуйте такі вироби у віддаленні від нагрівальних приладів;

– пам’ятайте, що піротехнічні іграшки бояться вогкості, і це може відбитися на їхній якості.

Не варто намагатися самому виготовити піротехнічні іграшки у домашніх умовах – це вкрай небезпечне заняття. Не можна використовувати вироби, що мають явні дефекти: зім’яті, підмочені, із тріщинами та іншими ушкодженнями. Якщо ви вирішили самостійно провести новорічний феєрверк, спочатку слід обрати для цього місце. В ідеальному випадку це повинен бути великий відкритий майданчик – двір, сквер або галявина – вільна від дерев і будівель. Необхідно уважно оглянути обране місце, чи немає по сусідству (у радіусі 50 метрів) пожежонебезпечних об’єктів, стоянок автомашин, дерев’яних сараїв або гаражів і т.д. Якщо феєрверк проводиться за межами міста, поблизу не повинно бути опалого листя і хвої, сухої трави або сіна, тобто того, що може загорітися від іскор.

Холодові травми у дітей

Під час планування прогулянок узимку слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, і ця категорія найбільш вразлива для обмороження та переохолодження. Перебування дитини на морозі не має перевищувати 15-20 хвилин. А при довготривалому перебуванні на відкритому повітрі, особливо за умов високої вологості та сильному вітрі, обмороження може виникнути навіть восени та навесні при температурі повітря вище нуля.

При контакті теплої шкіри з холодним металом може статися так зване «залізне обмороження». Як тільки дитина візьметься голою рукою за залізяку або лизне її язиком, вона міцно прилипне до неї. Звільнитися можна тільки відірвавши предмет разом зі шкірою. «Залізна» рана не часто буває глибокою, проте все одно її необхідно терміново продезінфікувати.

Якщо дитина самостійно не відірвала від себе залізяку, полийте на прилипле місце теплу воду. Метал після зігрівання звільнить свою жертву.

Взимку металеві предмети відбирають у дитини тепло. Тому не можна давати дітям іграшки з металевими елементами, накривайте тканиною металеві частини санчат. Не дозволяйте дітям довго кататися на каруселях та гойдалках, лазити металевими сходами споруд на ігрових майданчиках. Якщо дівчинка носить сережки, краще їх зняти.

Надягайте на дитину просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайте її так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Тісне взуття та відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження. Не можна виводити дитину на мороз без рукавичок та шарфу.

Слідкуйте за обличчям дитини, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їх кольору. Якщо є підозра на переохолодження, краще якнайшвидше увійти до теплого приміщення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here