Безпека пасажирських перевезень

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області з метою попередження нещасних випадків звертається до водіїв автотранспортних засобів та роботодавців, які займаються перевезеннями громадян.

            У зв’язку з настанням періоду літніх відпусток збільшилася кількість перевезень пасажирів до місць відпочинку автобусами і мікроавтобусами.

     Згідно із «Правилами охорони праці на автомобільному транспорті», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2012 № 964, водій може виїжджати на лінію тільки після проходження медичного огляду. Роботодавець не має права: примушувати водія (водій не має права) виїжджати на автомобілі, якщо його технічний стан та додаткове обладнання не відповідає Правилам дорожнього руху; направляти водія в рейс, якщо він не мав до виїзду відпочинку, передбаченого чинним законодавством України.

Направляючи водія в рейс тривалістю більше 1 доби, роботодавець зобов’язаний: перевірити укомплектованість автомобіля необхідними пристроями, устаткуванням та інвентарем та їх справність; повідомити водію (водіям) про режим праці та відпочинку.

     Щоб вплинути на рівень безпеки і не допустити дорожньо-транспортних пригод, дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі, обладнаному місцями для сидіння в кількості, що передбачена технічною характеристикою так, щоб вони не заважали водієві керувати транспортним засобом і не обмежували оглядовість відповідно до правил перевезення. Особливу увагу слід звернути на перевезення організованих груп дітей. Такі перевезення повинні здійснюватися тільки у світлий час доби. Спереду і ззаду автобуса (мікроавтобуса) обов’язково встановлюється розпізнавальний знак «Діти». Необхідно дотримуватися швидкісного режиму, перед виїздом у нічний час перевіряти справність освітлювальних приладів транспортного засобу, уважно виконувати вимоги дорожніх знаків і розмітки.

Спека впливає на організм так само, як і алкоголь, швидкість реакції людини на дорожні ситуації сповільнюється, що збільшує  ризик  настання ДТП.

У зв’язку з цим необхідно дотримуватися деяких вимог: возити із собою охолоджену питну воду, особливо, якщо в салоні є діти, а також додати в аптечку лікарські засоби. Крім того, слід правильно вибирати час для тривалих поїздок: найкраще їх здійснювати або рано вранці до спеки або вже ввечері, коли спека спадає. Спека може спровокувати загострення хронічних захворювань, сильні головні болі, загальне погіршення самопочуття. Не варто сідати за кермо при поганому самопочутті та в стомленому стані.

            Відчувши втому, сонливість або погіршення стану здоров’я, потрібно зробити обов’язкову зупинку, вийти з автомобіля для розминки, вмитися, при необхідності прийняти ліки, відпочити та продовжити рух. Якщо стан не поліпшується, то повертатися за кермо і самостійно продовжувати шлях не варто.

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області наголошує, що спека завжди небезпечна. Пам’ятайте це і будьте здорові.

Страховий експерт з охорони праці сектору профілактики страхових випадків Біловодського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області – Сокирка О.І.                                 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here