Звіт селищного голови Едуарда Олєйнікова про діяльність Біловодської селищної ради у 2018 році.

30 січня 2019 року в Біловодському районному Будинку культури відбувся захід, на якому селищний голови Біловодської селищної ради Едуард Олєйніков, представив всім присутнім звіт про діяльність Біловодської селищної у 2018 році.

На початку свого виступу селищний голова наголосив: « У жовтні 2017 року відбулися вибори до новоствореної Біловодської громади. Цей період роботи Біловодської селищної ради був насиченим: були і перемоги і невдачі, але найголовнішою цінністю є люди нашої громади, їх підтримка і непохитна віра в те, що всі труднощі буде подолано і наша громада буде зразком добробуту та економічного зростання.

Селищна рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси об’єднаної територіальної громади, тому, фактично, це – своєрідне підведення підсумків колективної роботи кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого апарату селищної ради».

Цей рік був особливим. Селищна рада отримала новий статус органу управління об’єднаною громадою. Біло розширено адміністративні межі селищної ради. Біловодська громада є унікальною, оскільки вона є єдиною громадою в Луганській області, яка утворена в межах всього району.

У 2018 році увага селищної ради та депутатського корпусу приділялася наповненню бюджету. Загальний бюджет громади склав майже 252 млн. грн.

57 млн. грн було направлено на реконструкцію та ремонт інфраструктури, благоустрій населених пунктів, покращення матеріальної бази закладів освіти, культури, медицини.

Проведена значна робота по залученню коштів з державного бюджету, які було спрямовано на будівництво Біловодської амбулаторії вартістю 13 млн.700 тис. грн., а також на придбання автотранспорту для сімейного лікаря вартістю 500 тис. грн.

За рахунок різних джерел фінансування частково відремонтовано 4 сільські амбулаторії: Городищенську, Євсузьку, Литвинівську, Бараниківську на загальну суму 1 млн. 200 тис. грн.

Робота з покращення умов медичного обслуговування сільського населення буде продовжена й надалі.

Важливе значення для системи охорони здоров’я має відділення реанімації. У 2018 році таке відділення було відкрито. Для цього залучено 8,5 млн. грн. В рамках проекту капітально відремонтовано хірургічне відділення, придбано сучасне потужне медичне обладнання.

Розпочата та буде завершена вже у поточному році реконструкція двоповерхового корпусу лікарні для розміщення клініко-діагностичної лабораторії. Аналогів такої лабораторії не має жодна районна лікарня.

Ми – перші в області долучились до впровадження програми « Поліклініка без черг». Для цього, за кошти бюджету громади капітально відремонтовано реєстратуру. Встановлено обладнання для ведення електронного запису пацієнтів. З’явилась можливість електронного запису на прийом.

Особлива увага приділяється розвитку дошкільної освіти. Завдяки залученню у 2017-2018 роках коштів міжнародної організації ЮНІСЕФ в обсязі майже 4 млн. грн, відкрито після оновлення Семикозівський та Новодеркульський садочки, а також, дошкільні підрозділи в Бараниківській та Зелеківській школах. Завдяки цьому було створено 55 додаткових місць для дітей. Проведено капітальний ремонт закладів, придано нові меблі, іграшки, м’який інвентар, облаштовано дитячі майданчики.

Для проведення сезонно працюючого дошкільного закладу в с.Литвинівка в постійно діючий, було прийнято рішення створити дошкільний підрозділ в Литвинівській школі. Ремонтні роботи на суму понад 1 млн. грн. проведені за рахунок залучених коштів з державного бюджету.

Вже цього року готується до відкриття дитячий садок № 4. Капітально відремонтовано дитячий садок № 3. Ремонт закладів проведено за рахунок залучених в минулих роках коштів обласного бюджету в обсязі 19 млн. грн.

В закладах загальної середньої освіти активно впроваджується Нова українська школа. Для всіх початкових класів громади на загальну суму 3 млн. 200 тис. грн придбано меблі, засоби навчання, комп’ютерне обладнання, дидактичні матеріали.

Для Євсузької та Новодеркульської школи придбано кабінети біології, хімії, фізики на суму 2 млн. 600 тис. грн

Для забезпечення підвезення школярів до навчальних закладів придбано шкільний автобус вартістю 1 млн. 800 тис. грн

На придбання мультимедійного та комп’ютерного обладнання, спортінвентарю для всіх закладів середньої освіти спрямовано 800 тис. грн.

Поповнено матеріальну базу Біловодської гімназії на 1 млн. грн, за які було придбано кухонне обладнання, мультимедійний комплекс, лінгафонний кабінет, спортивне обладнання, стрілецький тир та систему відеоспостереження.

Систематична підтримка розвитку сфери освіти підтверджується добрими показниками. В обласному етапі учнівських олімпіад ми маємо 31 призове місце. І це – кращий показник серед всіх районів області. Для підтримки обдарованої молоді, за ініціативи селищної ради, призерам олімпіад виплачені іменні стипендії на загальну суму 77 тис. грн.

Цього року плануємо виділити кошти на заохочення спортсменів. Для оздоровлення  та відпочинку дітей влітку з бюджету громади виділено 490 тис. грн.

За ініціативи громадськості в Новодеркульській школі відремонтовано їдальню. За кошти місцевого бюджету в Євсузькій школі замінено віконні блоки, а в Біловодській гімназії частково відремонтовано покрівлю спортзали.І ця робота буде продовжена.

За рахунок коштів державного бюджету розпочато реконструкцію спортивного майданчика зі штучним покриттям в опорному закладі загальної середньої освіти. Загальна вартість проекту складає понад 4 млн. грн

В рамках обласного конкурсу, за ініціативи громадськості, відремонтовано спортивну залу в Новодеркульській школі та створено спортивний клуб на базу Євсузької школи.

Завдяки залученню коштів з державного бюджету вдалося вирішити питання з ремонту Біловодської ДЮСШ. Ремонт загальною вартістю 4 млн. 100 тис. грн буде завершено вже цього року.

Значні вкладення здійснено в розвиток сфери культури. За кошти бюджету громади на суму 1 млн. 300 тис. грн для дитячої школи мистецтв придбано музичні інструменти та обладнання. На поповнення матеріальної бази клубних закладів та бібліотек спрямовано 1 млн. грн. Придбане музичне, звукове та комп’ютерне обладнання, а також, пошиті сценічні костюми для творчих колективів.

З метою створення умов для змістовного дозвілля, розпочато розробку документації для реконструкції парку культури та відпочинку.

За кошти з держбюджету в сумі 1 млн. 300 тис. грн розпочато ремонт районного краєзнавчого музею.

За кошти бюджету громади частково відремонтовано Бараниківський, Зелеківський, Шуліківський, Нижньобараниківський та Семикозівський сільські клуби.

Ведеться робота по захисту дітей- сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На території селища, за кошти державного бюджету розпочато будівництво дитячого будинку сімейного типу вартістю близько 9 млн. грн

Завдяки залученню субвенції з держбюджету та коштів з бюджету громади, придбано 3 соціальні квартири. Ключи від квартир вручено дітям, позбавлених батьківського піклування.

На постійному контролі знаходиться питання соціального захисту мешканців громади, особливо незахищених верств населення. У 2018 році з місцевого бюджету 22 особи отримали матеріальну  допомогу на вирішення соціально- побутових питань, допомогу на поховання, вирішення проблем забезпечення твердим паливом. Загальний обсяг склав 477 тис. грн

На території громади працює Центр надання адміністративних послуг, де надається 133 види послуг. Це- один з найкращих показників в області.

З метою наближення послуг до населення, в минулому році створено 6 віддалених робочих місць для адміністраторів в найбільших селах громади: Данилівка, Євсуг, Плугатар, Бараниківка, Литвинівка, Кононівка. Ще 2 плануємо створити цього року.

Для розширення функціональних можливостей Центру надання адміністративних послуг, в рамках співпраці з міжнародною організацією ПРООН, придбано електронну систему керування чергою, обладнання для видачі біопаспортів, мобільний бокс для обслуговування населення. Робота з розширення спектру надання адмінпослуг буде проваджена й надалі.

Велась робота з покращення дорожньої інфраструктури. У 2018 році було капітально відремантовано тротуар по вул. Шевченко, відремонтовано дорогу по вул. Козюменського, здійснено ремонт доріг в с. Степове та с. Новоолександрівка.

Для підтримки мешканців громади, Біловодщина долучилась до реалізації загальнодержавної програми «Теплий дім». Компенсацію частини суми кредиту з місцевого бюджету отримали 52 особи на суму понад 80 тис. грн

Завершується ремонт системи водопостачання в селі Парневе. Проектом передбачено 1 млн. 700 тис. грн, в тому числі 50% – це залучені кошти міжнародної організації ДЕСПРО, 50% – кошт бюджету громади.

Підключено 16 км вуличного освітлення в населених пунктах громади.

Вперше за багато років з’явилась можливість поповнити матеріальну базу комунального підприємства Біловодський РЕП.

Крім того, якщо раніше підприємство обслуговувало лише селище Біловодськ, то після об’єднання громади масштаби відповідальності за всі населені пункти зросли. Для покращення комунального обслуговування наших мешканців придбано 4 одиниці спецтехніки на суму понад 8 млн. грн

Всього ж на благоустрій громади населених пунктів громади було спрямовано 6 млн. 300 тис. грн

Для створення умов змістовного дозвілля для наймолодших мешканців громади, в минулому році було встановлено 8 дитячих майданчиків на території селища та сіл Брусівка, Євсуг, Гармашівка, Лимарівка, Шуліківка, Первомайськ.

Для покращення громадської безпеки населення, при співпраці з міжнародною організацією ПРООН та співфінансуванні з бюджету громади, встановлено систему відеоспостереження на 20 відеокамер загальною вартістю понад 760 тис. грн

Надавалась допомога в отримані населенням громади з державного бюджету дотацій за утримання молодняка великої рогатої худоби. Дотацію отримав 691 мешканець на загальну суму 1 млн. 600 тис. грн

Цей показник є найкращим в області.

Це не є вичерпним переліком всієї проведеної роботи. Але результат є. За всі здобутки минулого року ми маємо завдячувати, перш за все, праці та наполегливості мешканців громади – платників податків до місцевого бюджету, ініціативним підприємцям, громадським організаціям, активним громадянам, яким не байдужа доля нашої об’єднаної територіальної громади.

Адже громада – це не територія на карті. Громада – це всі ми, це люди, які в ній мешкають.

Після офіційної частини звіту, кожен присутній мав можливість поставити запитання селищному голові. Всі питання, які потребують вирішення, взято до уваги та плануються до вирішення найближчим часом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here