Звіт про роботу Біловодської селищної ради та її виконавчого комітету за 2019 рік

Впродовж 2019 року було проведено 16 сесійних засідань, на яких прийнято 1329 рішень, з них 80 % – це земельні питання.

Відбулось 27 засідань виконавчого комітету, за результатами яких прийнято 539 рішень з питань адміністративних стягнень, присвоєння поштових адрес, затвердження проєктної документації  та інших.

Здійснено 11 виїзних прийомів, де порушувались питань з виплати соціальної допомоги, ремонту житла, покращення водо- та електропостачання.

 Для стабільного функціонування соціальної сфери в громаді діє 28 цільових програм у сферах охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, соціального захисту, житлово-комунального господарства, екології.

Бюджет. У 2019 році обсяг надходжень до бюджету склав понад 360 млн грн, з них власні надходження від сплати податків та обов’язкових платежів склали близько 96 млн грн. В порівнянні з 2018 роком власні надходження збільшено на 13 млн 700 тис. грн.

Також до бюджету надійшла:

– базова дотація – понад 76 млн грн,

– інфраструктурна субвенція – 12 млн грн,

– освітня субвенція – 48 млн 700 тис. грн,

– медична субвенція – близько 16 млн грн,

– інші трансферти з місцевих бюджетів – понад 88 млн грн.

Видатки бюджету склали 347 млн 300 тис. грн. В загальній сумі видатків (без урахування субвенції на соціальний захист населення) захищені статті складають 89 %. Головні з них – це заробітна плата з нарахуваннями та енергоносії.

В загальній структурі видатків 33 % (а це 115 млн грн) спрямовано на розвиток сфери освіти, 20 % (а це 71 млн грн) – на соціальний захист, 18 % (це близько 64 млн грн) – на сферу охорони здоров’я.

Крім того, на забезпечення державного управління спрямовано 45 млн грн, на розвиток житлово-комунального господарства – понад 30 млн грн, на розвиток культури – 13 млн 700 тис. грн, на розвиток спорту – понад 5 млн грн.

Освіта. Для покращення якості освітніх послуг в рамках Нової української школи для початкових класів придбано меблі, комп’ютерне обладнання, музичні інструменти, дидактичні матеріали на 677 тис. грн.

За кошти субвенції з держбюджету в обсязі понад 1 млн грн для навчальних закладів придбано комп’ютери.

Для 9 закладів освіти громади придбано обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів на 205 тис. грн.

Для створення сприятливих умов навчання дітей в Біловодському опорному ЗЗСО було прийнято рішення спрямувати кошти місцевого бюджету для заміни покрівлі, утеплення фасаду та ремонту навчального закладу та пришкільного інтернату обсягом 11,3 млн грн.

За ініціативи педагогічного колективу Біловодського опорного ЗЗСО в рамках обласного конкурсу реалізовано проєкт по заміні системи опалення вартістю 656 тис. грн.

За кошти місцевого бюджету проведено ремонт м’якої покрівлі спортивної зали в Біловодській гімназії на суму 397 тис. грн. Для продовження ремонту даху гімназії виготовлено проєктно-кошторисну документацію.

В рамках обласного конкурсу за ініціативи громадськості реалізовано проєкти з ремонту спортзали в Городищенському ЗЗСО вартістю 883 тис. грн. та часткового ремонту майстерні з придбанням верстатів в Новодеркульському ЗЗСО вартістю 455 тис. грн.

За рахунок коштів інфраструктурної субвенції відремонтовано систему опалення в Новоспасівській філії. Для вирішення цієї проблеми було спрямовано 1 млн грн.

Для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти створено Інклюзивно-ресурсний центр. За кошти субвенції з держбюджету придбано оснащення для кабінетів Центру на суму 200 тис. грн.

Організовано інклюзивне навчання в Біловодському опорному та Литвинівському ЗЗСО. Відкрито 8 інклюзивних класів, в яких навчаються 11 дітей з особливими освітніми потребами. Для цих закладів придбано обладнання для кімнат психологічного розвантаження на суму 75 тис. грн.

На придбання для Біловодської гімназії підйомника                                      для осіб з інвалідністю з місцевого бюджету виділено 185 тис. грн.

За кошти субвенції з держбюджету при співфінансуванні з бюджету громади, облаштовано санітарні вузли в Біловодському опорному, Бараниківському та Новодеркульському ЗЗСО. Крім того, завдяки залученим коштам Дитячого фонду Юнісеф, облаштовано санітарний вузол і в Біловодській гімназії. На це було спрямовано 690 тис. грн.

На особливому контролі знаходиться питання організації харчування дітей. Згідно з вимогами законодавства, забезпечується безкоштовним харчуванням 200 дітей пільгової категорії. Також, згідно з прийнятим рішенням сесії селищної ради, безкоштовним харчуванням забезпечується 782 дитини початкових класів.    

Традиційно, Біловодські школярі мають високі показники участі в олімпіадах. В Обласному етапі учнівських олімпіад наші діти отримали 22 призових місця. В загальнообласному рейтингу за кількістю переможців Біловодська громада посіла І місце серед всіх районів області.

23 переможцям та призерам олімпіад за рахунок коштів бюджету громади виплачено стипендії селищної ради на загальну суму 81 тис. грн.

В 2019 році на оздоровлення та відпочинок дітей в пришкільних та позаміських таборах з бюджету було виділено 525 тис. грн.

Завдяки перемозі в обласному конкурсі по освітньому обміну, делегації дітей та вчителів Біловодської гімназії, Біловодського опорного та Євсузького ЗЗСО загальною чисельністю 45 осіб відвідали Львівську область.

Охорона здоров’я. На придбання медичного обладнання для медичних закладів спрямовано 5 млн 600 тис. грн, з яких 90 % – це кошти бюджету громади. Придбано діагностичний рентгенкомплекс, переносний ультразвуковий сканер, 6 телемедичних комплексів та інше.

З метою вирішення кадрового питання з лікарями в Луганському медичному університеті за кошти бюджету громади навчається 3 студенти, за гарантійним листом багатопрофільної лікарні навчається 1 студент.

Придбано 3 квартири для лікарів.

За рахунок залученої у 2018 році субвенції з держбюджету завершено будівництво Біловодської амбулаторії вартістю 13,5 млн грн при співфінансуванні з бюджету громади 10%.

 Для новозбудованої амбулаторії за кошти місцевого бюджету придбано комплект медичного обладнання на суму 538 тис. грн.

Отримано 2 службових автотранспорта для сімейних лікарів на суму близько 1 млн грн.

Для завершення внутрішнього ремонту Данилівської сільської амбулаторії спрямовано кошти інфраструктурної субвенції в обсязі 726 тис. грн.

За кошти бюджету громади завершено ремонт Городищенської сільської амбулаторії на суму 274 тис. грн.

Завдяки перемозі в обласному конкурсі за ініціативи громадськості здійснено частковий ремонт Новоолександрівського фельдшерського пункту з облаштуванням жіночого кабінету вартістю 102 тис. грн.

За кошти місцевого бюджету проведено поточний ремонт Плугатарського фельдшерського пункту на суму 40 тис. грн.

В 2019 році Біловодська багатопрофільна лікарня завершила процес автономізації, отримала ліцензію та необхідні дозвільні документи.

За кошти бюджету громади обсягом 1,7 млн грн завершено реконструкцію окремого двоповерхового корпусу з облаштуванням діагностичної лабораторії та банку крові, яка була розпочата у 2018 році за кошти інфраструктурної субвенції.

В процесі реалізації знаходяться проєкти з ремонту терапевтичного відділення, другого поверху акушерсько-гінекологічного відділення та першого поверху лікарні з облаштуванням відділення екстреної медичної допомоги.

Культура. Матеріальну базу закладів культури поповнено на 1 млн 700 тис. грн. Завдяки перемозі в обласному конкурсі за ініціативи громадськості для закладів культури Бараниківського, Городищенського, Семикозівського, Плугатарського, Новоолександрівського та Кононівського старостинських округів придбано меблі, музичне та мультимедійне обладнання.

Крім того, матеріальна база районного Будинку культури поповнена на 362 тис. грн, дитячої школи мистецтв – на 100 тис. грн., районної бібліотеки – на 16 тис. грн.      

За кошти бюджету громади завершено ремонт районної бібліотеки (395 тис. грн.), здійснено благоустрій прилеглої території районного Будинку культури (1 млн грн.), проведено поточний ремонт даху Семикозівського клубу (44,3 тис. грн.), частково замінено вікна в Новолимарівському клубі (60 тис. грн.)

За кошти інфраструктурної субвенції здійснено заміну вікон та дверей в Бараниківському клубі (700 тис. грн.)

В рамках співпраці з Програмою ООН відремонтовано читальну залу районної бібліотеки на суму 542 тис. грн.

Впродовж липня-вересня організовано конкурс «Найкраще село громади». Метою конкурсу було пробудження громадської ініціативи, соціальне згуртування населення, організація дозвілля для жителів сільських населених пунктів. Це вперше було запроваджено такий захід у форматі конкурсу між селами. І він вдався завдяки об’єднанню зусиль старостатів, працівників культури, благоустрою, громадських активістів, всіх небайдужих жителів, які долучились до підготовки та проведення конкурсу.  

Спорт. Для завершення ремонту Біловодської ДЮСШ з бюджету громади було спрямовано 2 млн 300 тис. грн.

За рахунок залучених коштів Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевого бюджету завершено реконструкцію футбольного поля Біловодського опорного ЗЗСО на суму 1 млн 800 тис. грн.

Виготовлено проєктно-кошторисну документацію для будівництва спорткомплексу, капітального ремонту зали важкої атлетики, трибуни стадіону «Юність», а також будівництва спортивних майданчиків в Біловодській гімназії, Литвинівському та Новодеркульському ЗЗСО.

За ініціативи Біловодської громади проведено І обласні спортивні змагання серед команд об’єднаних територіальних громад. В цих змаганнях команда Біловодської ОТГ впевнено виборола золоті нагороди в загальнокомандному заліку.

В рамках підготовки до обласних змагань був проведений поточний ремонт стадіону «Юність» на суму 110 тис. грн.

ЦНАП. В Центрі надання адміністративних послуг надається 142 види послуг.

Для покращення доступності громадян до адмінпослуг особливо соціального характеру, крім 6 віддалених робочих місць, що працюють вже більше року, облаштовано ще 2 віддалених робочих місця – в с. Городищі та с. Новоолександрівка.  Це стало можливим завдяки співпраці з Програмою ООН. Крім того, від міжнародних партнерів отримано мобільний ЦНАП для виїзного обслуговування населення.

Налаштовано обладнання для оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі ID-картки та закордонного паспорта. Розпочато прийом відповідних заяв від населення.

Соціальний захист. Впродовж року забезпечувалась виплата призначених державних соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг та субсидій. Різним категоріям населення надана відповідна допомога на загальну суму 61 млн 800 тис. грн.

Крім того, 241 житель громади отримав матеріальну допомогу з місцевого бюджету для вирішення соціально-побутових питань на суму 583 тис. грн.

На базі Територіального центру соціального обслуговування створено службу з перевезення осіб з інвалідністю. Це стало можливим завдяки отриманню спеціально обладнаного автомобіля вартістю понад 1 млн грн.

Особлива увага приділяється питанню захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку перебуває 51 статусна дитина. Для забезпечення цих дітей житлом за рахунок коштів субвенції з держбюджету надано компенсацію 2 дітям на загальну суму 705 тис. грн.

Містобудівна документація. Продовжена робота з виготовлення містобудівної документації. У 2019 році для цього було виділено понад 1 млн грн.

Розроблено історико-архітектурний опорний план смт Біловодськ.

Триває розробка документації по смт Біловодськ, с. Євсуг, с. Городище, с. Новолимарівка, с. Новодеркул.

Житлово-комунальне господарство. За кошти інфраструктурної субвенції з держбюджету відремонтовано автомобільні дороги по вулицях Біловодській та ім. Попова протяжністю 2 км 900 метрів.

Здійснено поточний ремонт частини доріг в смт Біловодськ, с. Новоолександрівка, с. Плугатар, с. Бараниківка на загальну суму понад 1 млн 700 тис. грн.

Частково відремонтовано тротуар по вулиці Центральній в смт Біловодськ на суму 683 тис. грн.

В рамках співпраці з українсько-швейцарським проєктом Деспро відремонтовано мережі водопостачання, здійснено модернізацію водозабірної свердловини в с. Парневе; здійснено будівництво вуличної мережі водопостачання по вулиці ім. Попова в смт Біловодськ; розпочато будівництво підвідного водоводу від свердловини № 5 та реконструкція водозабірної свердловини № 7 в смт Біловодськ. Загальна вартість цих проєктів склала 4 млн 400 тис. грн на умовах 50/50 співфінансування.

За кошти інфраструктурної субвенції при співфінансуванні з місцевого бюджету загальним обсягом 1,5 млн грн здійснено будівництво 58 майданчиків для збирання твердих побутових відходів в 26 населених пунктах громади, придбано баки для сміття.

Здійснено облаштування освітлення вулиць Аграрної, 41 стрілкової дивізії, ім. Козюменського в смт Біловодськ, вулиць Дружби та Старосільської в с. Семикозівка на загальну суму 785 тис. грн.

Для будівництва твердопаливної котельні для адміністративної будівлі селищної ради було виділено 1 млн 600 тис. грн.

Для збереження комунальної спецтехніки відремонтовано гаражі на суму 2 млн грн.

Для розміщення трудового архіву та архівного відділу районної адміністрації відремонтовано підвальне приміщення на суму 934 тис. грн.

Придбання комунальної спецтехніки було здійснено за кошти інфраструктурної субвенції та кошти місцевого бюджету загальною вартістю 1 млн 450 тис. грн. Придбано трактор Білорус, 2 тракторних причепи, розкидач дорожніх сумішей, відвали для снігу, подрібнювач гілок, мотоблоки, косарки.

На благоустрій населених пунктів громади у 2019 році було спрямовано 9 млн 600 тис. грн. З них на заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 4 млн 600 тис. грн. На придбання матеріалів, інвентарю – 2 млн 600 тис. грн. На оплату послуг з грейдування доріг, прибирання снігу, благоустрій кладовищ – 1 млн 200 тис. грн. На оплату комунальних послуг – 1 млн 100 тис. грн.

Бюджет участі. Вперше у 2019 році було запроваджено бюджет участі, який сприяв активізації громадськості, долученню громадян до спільної реалізації проєктів.

В рамках бюджету участі реалізовано 9 проєктів на суму 1 млн 153 тис. грн., з яких 10 % – кошти, зібрані громадськістю.

Було облаштовано 5 спортивно-ігрових майданчиків, встановлено підсилювач мобільного зв’язку в с. Плугатар, поповнено матеріальну базу 2 закладів культури, здійснено благоустрій території біля Новодеркульського клубу.

Програма ООН. За ініціативи громадськості реалізовано проєкти по запровадженню роздільного збору сміття в с. Євсуг та благоустрою майданчика відпочинку в с. Плугатар.

Продовжується реалізація проєкту зі створення інтегрованої системи соціальних послуг. В рамках проєкту передбачається облаштування соціального офісу за принципом «єдиного вікна», розширення переліку послуг, які надає Територіальний центр соціального обслуговування, відкриття сенсорних кімнат в 2 навчальних закладах, придбання обладнання для інклюзивно-ресурсного центру. Як частка співфінансування проєкту, за кошти місцевого бюджету здійснено ремонт приміщення по вулиці Філоненка,1 в смт Біловодськ для розміщення соціального офісу.

Триває реалізація проєкту з облаштування ресурсного центру для громадськості та запровадження електронної системи документообігу в селищній раді.

Дотація за утримання молодняка ВРХ. Другий рік поспіль Біловодська громада займає І місце в області по залученню для населення державної бюджетної дотації за утримання великої рогатої худоби.

Таку дотацію отримало 1057 громадян на загальну суму 4,2 млн грн.

Земельні відносини. Протягом року укладено 21 договір оренди земель на 196 тис. грн.

Проведена робота з передачі державної власності та реєстрації у комунальну власність 210 земельних ділянок площею близько 4 тис. га.

Підготовлено для продажу 5 земельних ділянок площею 2,18 га несільськогосподарського призначення, від яких до бюджету надійшло 616 тис. грн.

Начальник

управління економічного розвитку

і торгівлі виконавчого комітету

Біловодської селищної ради                                                 О. Шилобрид

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here