Звіт про роботу Біловодської селищної ради та її структурних підрозділів за І півріччя 2019 року

Фінансово-бюджетна політика. Бюджет Біловодської селищної об’єднаної територіальної громади на 2019 рік затверджено рішенням сесії селищної ради №20/9 від 19.12.2018 року. Головне завдання органів влади – забезпечення наповнення доходної частини бюджету та виконання планових показників.

За 6 місяців до бюджету громади всього надійшло 174,2 млн.грн.

До загального фонду бюджету отг смт. Біловодськ надійшло 37,3 млн.грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 107,2 % до затвердженого плану з урахуванням внесених змін. В порівнянні з відповідним періодом 2018 року надходження збільшено на 6,4 млн.грн.   

Трансферти з державного бюджету до загального фонду місцевого бюджету профінансовані в обсязі 80,2 млн.грн., у тому числі базової дотації надійшло 38 млн.грн., субвенції з держбюджету на формувпання інфраструктури ОТГ – 4,2 млн.грн., освітньої субвенції – 30 млн.грн., медичної субвенції – 7,9 млн.грн.

Трансферти з місцевих бюджетів склали 50,1 млн.грн.

Обсяг видатків загального фонду склав 133,3 млн.грн. Найбільшу частину бюджету займають видатки на утримання закладів освіти – 36,3 %, на соціальний захист населення – 32,2 %, охорону здоров’я – 12,3 %.

В загальній сумі видатківзахищені статті складають 81,1 %, головні з них – це заробітна плата з нарахуваннями та оплата комунальних послуг.

Освіта. За кошти бюджету громади забезпечено гарячим харчуванням 1 тис. учнів 1-4 класів та дітей пільгової категорії. Це 52 % від загальної чисельності учнів.

Забезпечувалось підвезення 528 учнів та 50 педагогічних працівників з 20 населених пунктів до 13 шкіл громади.

З метою підтримки обдарованих дітей, іменними стипендіями селищної ради нагороджено 23 дитини переможці учнівських олімпіад та конкурсів на загальну суму 81 тис.грн.

Для оздоровлення дітей в позаміських таборах з бюджету громади виділено 350 тис.грн., для відпочинку в пришкільних таборах – 175 тис.грн.

На поповнення матеріальної бази закладів освіти у І півріччі було виділено 3 млн.грн., з них 2,8 млн.грн. – кошти державного бюджету, 200 тис.грн. – кошти місцевого бюджету на умовах співфінансування. Придбано дидактичні матеріали, меблі, комп’ютерне обладнання для початкових класів, 27 учнівських природничо-математичних кабінетів, обладнання для інклюзивно-ресурсного центру. Готується оголошення тендеру на придбання персональних комп’ютерів та послуг з доступу до Інтернет закладів освіти.

На постійному контролі знаходиться питання здійснення ремонтних робіт закладів освіти. Для завершення ремонту покрівлі спортивної зали Біловодської гімназії з бюджету громади виділено 253 тис.грн. Для облаштування підйомника виділено 192 тис.грн.

Триває облаштування санітарних вузлів та туалетів в Бараниківському, Новодеркульському ЗЗСО та Біловодській гімназії на загальну суму  512 тис.грн.

В рамках Обласного конкурсу переможцями стали проекти з ремонту спортивної зали Городищенського ЗЗСО вартістю 900 тис.грн. та ремонту майстерні Новодеркульського ЗЗСО вартістю 455 тис.грн.

Значні капітальні вкладення здійснюються в Біловодський опорний ЗЗСО. За кошти бюджету громади тривають роботи по заміні покрівлі та утепленню фасаду будівлі школи, а також по ремонту пришкільного інтернату. Загальна вартість цих робіт складає 13,3 млн.грн. Розпочаті роботи по облаштуванню санітарних вузлів вартістю 178 тис.грн. В рамках Обласного конкурсу завершується заміна системи опалення в школі на суму 705 тис.грн. За рахунок залучених коштів Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з бюджету громади буде завершено реконструкцію спортивного майданчика зі штучним покриттям на суму 1,85 млн.грн.

Охорона здоров’я. Медичну допомогу населенню надає 45 лікарів та 138  молодших спеціалістів. Укомплектованість лікарями складає 59%, наявні вакансії на 8 лікарів. У ДЗ «Луганський ДМУ» за рахунок коштів місцевого бюджету навчається 2 студенти. Крім того, оголошено конкурс на оплату послуг з навчання у вищих медичних навчальних закладах за кошти бюджету громади.

На території Біловодської ОТГ працює 6 сімейних лікарів. Лікарями загальної практики – сімейної медицини охоплено 83,6 % населення.

Через недостатність сімейних лікарів у І півріччі було прийнято рішення про реорганізацію Семикозівської та Новоолександрівської амбулаторії в фельдшерські пункти. На сьогодні працює 7 лікарських амбулаторій та 14 фельдшерських пунктів.

Для поповнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я спрямовано 5,2 млн.грн., з яких 85 % – кошти місцевого бюджету.

Для покращення медичного обслуговування населення, особливо сільського, придбано мобільний комплекс ренген обладнання та мобільний діагностичний комплекс на суму 1,3 млн.грн.

За рахунок залучених коштів субвенції з державного бюджету завершується будівництво Біловодської амбулаторії орієнтовною вартістю 13,7 млн.грн.

Завершено реконструкцію двоповерхового корпусу лікарні. Облаштовано сучасну клініко-діагностичну лабораторію та відкрито банк крові. Для завершення реалізації цього проекту з бюджету громади було виділено 1,6 млн.грн.

Культура. Матеріальну базу закладів культури за І півріччя поповнено на 500 тис.грн. Придбано офісні меблі для районного будинку культури, районної бібліотеки, Лимарівського та Кононівського клубів. Для Новолимарівського клубу придбано вікна та двері, для Литвинівського та Кононівського – музичне обладнання, для Семикозівського – будівельні матеріали, для Шуліківського – обігрівачі.

Отриманий грант від американського партнера USAID дозволив відкрити експозицію «Біловодськ – столиця кінних заводів України».

В рамках Обласного конкурсу готується до реалізації 3 проекти з поповнення матеріальної бази Городищенського, Бараниківського, Семикозівського, Кононівського, Новоолександрівського та Плугатарського клубів на загальну суму 776 тис.грн.

В рамках конкурсу Міністерства культури України «Малі міста – великі враження» переможцем став проект з організації кінного-спортивного фестивалю на базі Деркульського кінного заводу № 63.

За кошти місцевого бюджету завершено зовнішній ремонт районної бібліотеки вартістю 356 тис.грн.

Триває ремонт твердого покриття території районного будинку культури вартістю 1 млн.грн.

При співпраці з Програмою розвитку ООН готується до реалізації проект з ремонту читальної зали районної бібліотеки вартість близько 420 тис.грн.

Спорт. Особливе місце в роботі займає напрям розвитку фізичної культури та спорту.

В фінальному етапі обласної спартакіади серед команд держслужбовців та осіб місцевого самоврядування в м.Кремінна команда Біловодської громади посіла 4 місце серед 8 команд.

13 липня на стадіоні «Юність» в Біловодську було організовано та проведено І обласні спортивні змагання серед команд ОТГ. Команда Біловодської громади посіла 1 місце серед 6 команд.

Для завершення в цьому році ремонту Біловодської ДЮСШ з місцевого бюджету було виділено 2,9 млн.грн. Роботи за цим проектом розпочаті були у 2018 році за кошти інфраструктурної субвенції.

Триває розробка проектно-кошторисної документації з будівництва спорткомплексу в селищі Біловодськ, капітального ремонту зали важкої атлетики, центральної трибуни стадіону «Юність», будівництва спортивних майданчиків зі штучним покриттям в Біловодській гімназії, Литвинівському та Новодеркульському ЗЗСО.

Соціальний захист. В повному обсязі забезпечуються соціальні виплати.

Допомогу сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям виплачено в обсязі 20,7 млн.грн. Пільги та житлові субсидії виплачено в обсязі                                          17,4 млн.грн. Обсяг субсидії на тверде паливо склав 395 тис.грн.

За кошти державного бюджету для Територіального центру соціального обслуговування отримано автомобіль для перевезення людей з інвалідністю вартістю 1,1 млн.грн.

Житлово-комунальне господарство. При співпраці з DESPRO завершується забезпечення водопостачання в с.Парневе вартістю 1,9 млн.грн., а також розпочато будівництво підвідного водоводу в селищі Біловодськ вартістю 1,5 млн.грн. Співпраця відбувається на умовах співфінансування з місцевого бюджету 50 %.

Проведено поточний ремонт доріг вулиць Некрасова, Шкільна, проїзд між багатоквартирними будинками від вулиці Центральна до вулиці Козюменського та від вулиці Центральна до вулиці Попова в селищі Біловодськ, а також в селі Новоолександрівка.

Розробляється історико-архітектурний опорний план Біловодська та містобудівна документація Біловодська, сел Євсуг, Новолимарівка, Новодеркул, Городище.

Для ефективного проведення заходів з благоустрою для старостинських округів придбано 7 мотоблоків і косарки до них, снігоприбиральні відвали, роторні косарки на суму 273 тис.грн.

На озеленення населених пунктів громади спрямовано 60 тис.грн., висаджено близько 810 дерев та 270 кущів.

Проведено заходи з упорядкування парків, скверів, кладовищ. Приведено в належний стан пам’ятники, братські могили.

Відремонтовано тротуар по вулиці Центральна в селищі Біловодськ.

Загалом на благоустрій населених пунктів громади спрямовано 4,9 млн.грн., з яких заробітна плата працівників склала близько 2 млн.грн., на придбання необхідних матеріалів та оплату послуг з грейдування доріг, зрізування дерев, очищення та посипання доріг, ремонт тракторів спрямовано 1,3 млн.грн.

Земельні відносини. Проведена робота по передачі з державної власності та реєстрацію у комунальну власність 210 земельних ділянок площею близько 4 тис.га.

Від продажу 5 земельних ділянок площею 1,35 га не сільгосп призначення до бюджету громади надійшло майже 335 тис.грн.

Дотація за утримання молодняка ВРХ. Для отримання державної дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби, до облдержадміністрації надано пакети документів 751 жителя громади. Вони отримають 2,1 млн.грн. компенсації. Це кращий показник в області. Компенсаційні виплати населенню вже розпочаті.

Інвестиційна діяльність. Особлива увага приділяється залученню додаткових фінансових ресурсів з різних джерел фінансування та налагодженню співпраці з міжнародними організаціями.

За кошти Державного фонду регіонального розвитку,які було залучено в  2018 році, продовжується реалізація проекту «Реконструкція спортивного майданчика під створення спортивних полів зі штучним покриттям по вулиці Центральна, 93, смт Біловодськ, Луганської області». Залишкова вартість проекту на 2019 рік становить 1855,7 тис.грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ погоджено до реалізації 6 проектів на суму 13242,8 тис.грн., з яких 765,5 тис.грн. – кошти бюджету громади на умовах співфінансування.

В рамках Обласного конкурсу буде реалізовано 7 проектів на суму 3444,3 тис.грн., з яких 1291,8 тис.грн. – залучені кошти обласного бюджету, 1773,6 тис.грн. – кошти місцевого бюджету, 378,9 тис.грн. – кошти громадськості на умовах співфінансування.

Вперше у цьому році селищна рада прийняла участь в обласних  конкурсах по обміну делегаціями у сфері освіти та культури між Луганською та Львівською областями. Заходи будуть фінансуватись з обласного бюджету (140,9 тис.грн.) та коштів місцевого бюджету (29,7 тис.грн.)

В рамках співпраці з Програмою розвитку ООН буде здійснено ремонт читальної зали районної бібліотеки, облаштовано 2 віддалених робочих місць адміністраторів ЦНАПу, чекаємо на отримання мобільного ЦНАПу.

В рамках культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження» у 2019 році, переможцем став проект «Біловодськ – столиця кінних заводів України» попередньою вартість 1170 тис.грн., з яких 270 тис.грн. – кошти місцевого бюджету на умовах співфінансування.

Укладено Меморандум про співпрацю з американськими партнерами USAID.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here