Звернення з приводу безпритульних тварин

Шановні мешканці Біловодської громади!
Звертаємося до Вас з приводу безпритульних тварин, оскільки ця проблема актуальна не тільки нашої громади, але і для всіх населених пунктів України та світу.

Звертаємо Вашу увагу на те, що безпритульні собаки та коти не з’являються нізвідки, а це плід нашого ставлення до братів наших менших. Закликаємо бути гуманнішими та не ставитись безвідповідально до домашніх тварин.

Якщо Ви не в змозі утримувати домашніх тварин у відповідних умовах, а саме:
– забезпечити тварині можливість у задоволені її природних потреб в їжі, воді, сні, рухах, ­­­у природній активності та інших;
– забезпечити постійний догляд, ветеринарний нагляд;
дотримуватись санітарно-гігієнічних норм утримання тварин, зокрема, прибирати екскременти в місцях загального користування;
– запобігати прояву небезпечних дій по відношенню до людей, інших тварин і майна;
– упереджувати можливість безконтрольного виходу тварин за межі їх утримання.
Будь ласка, не беріть на себе цей тягар взагалі, тому що це не тільки Ваше лице перед громадянами, а й адміністративна відповідальність за неправомірні дії згідно Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Зі сторони місцевої влади у 2020 році за результатами проведення спрощеної закупівлі було проведено вилов та стерилізація безпритульних тварин (собак), що проводились згідно з Законом України «Про ветеринарну медицину», Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» інших законодавчих актів, що регламентують діяльність у даній сфері.
Дана процедура включає в себе:
– погодження конкретної території селища та час вилову безпритульних тварин з селищною радою;
– стерилізація тварин з обов’язковим застосуванням наркозу;
– щеплення від сказу;
– кліпсування тварин.

Було виловлено 50 тварин, проведена повна процедура та повернуто тварин до колишнього місця перебування.

У 2021 році заплановано проведення спрощеної закупівлі щодо надання послуг з вилову та стерилізації безпритульних тварин (собак).
Звертаємо ще раз Вашу увагу, що безпритульні тварини не винні в тому, що в них були такі господарі!