Заступник селищного голови Віталій Овчаренко взяв участь у засіданні круглого столу щодо обговорення моделей адміністративно-територіального устрою Луганської області

У Луганському Центрі розвитку місцевого самоврядування (м.Сєвєродоецьк) у рамках реалізації проекту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України» відбулось засідання круглого столу «Громадське обговорення пропозицій з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Луганської області».
У заході, який відбувся за ініціативи громадської організації «ЕкспертиЗа Реформ», взяли участь представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування області, облдержадміністрації, регіональних відділень всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування. Біловодську селищну раду представив заступник селищного голови Віталій Овчаренко.
Під час засідання було представлено чотири моделі укрупнення районів (представлені на фото – ред.). Учасники мали можливість представити та розглянути напрацьовані моделі адміністративно-територіального устрою області субрегіонального (районного) рівня.
До нових районів представлені вимоги-критерії:
1. Розвинені адміністративні центри.
2. Спроможність (наявність територіальних підрозділів ЦОВВ та інших державних установ, лікарень, транспортна інфраструктура та перевізники, бюджетна спроможність та наявність виробництва чи інших джерел фінансових ресурсів).
3. Історична специфіка (усталені бізнес-зв’язки, спільні програми та проекти, співробітництво територіальних громад).
4. Врахування думки ОТГ та існуючих районів.
5. Пропорційність за площею, кількістю населення, кількістю ОТГ у складі
– 3,5-5 тис.кв.м.
– 150-200 тис.осіб
– 8-10 ОТГ чи 3-4 існуючі райони.
Після обговорення зазначених питань учасники заходу дійшли згоди щодо врахування позиції органів державної влади, місцевого самоврядування та інших зацікавлених суб’єктів цього процесу під час формування адміністративно-територіального устрою області на законодавчому рівні.