Застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО)

Прийнято Закон щодо лібералізації застосування РРО

Верховною Радою України «Голос України» оприлюднено важливі закони для підтримки бізнесу під час карантину. Серед них – Закон України № 1017-IX від 01.12.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – Закон).

Серед головних новацій – зміна лімітів платників єдиного податку. Відтепер вони прив’язані до мінімальної заробітної плати: для першої групи платників – 167 розмірів, для другої групи – 834 розмірів, для третьої групи – 1167 розмірів. Ліміт не використання РРО прив’язаний до 220 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня звітного року.

Згідно з цим  Законом, з 1 січня 2021 року передбачається обов’язкове застосування РРО для лікарських та медичних засобів, складної побутової техніки та ювелірних виробів.

Також важливим є й перенесення на 01.01.2022 термінів обов’язкового застосування РРО для всіх платників другої-четвертої групи. А обов’язкове застосування РРО для інших ризикових видів діяльності, а це – реалізація товарів у мережі Інтернет, текстилю, автозапчастини та вживаних товарів, діяльність ресторанів, готелів, та туристичних агентств, переноситься на 01.02.2022 року.

Зміни торкнулися й штрафних санкцій.  Йдеться про лібералізацію штрафних санкції – прибрано штраф за невідповідність готівки в касі, штраф за неподання звітності з використання програмного РРО, штраф за попереднє програмування товарів (крім підакцизних) та штраф за не створення контрольної стрічки на програмному РРО та скасування механізму компенсації частини штрафних санкцій покупцю .

Надання дистанційної послуги (з оплатою виключно в безготівковій формі) може здійснюватися без застосування РРО

Порядок введення нових норм застосування РРО

1. Чек може бути не тільки паперовим, а й електронним (відображається на екрані, у тому числі у вигляді QR-коду).
  2. Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з урахуванням змін, внесених Законом № 128 (далі – новий закон про РРО), поширюється не на всі розрахунки в «готівковій або/та безготівковій формі».
  3. Не потрібно застосовувати РРО, якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.
  4. Застосування РРО платниками податків єдиного податку першої-четвертої групи.
  5. Не потрібно застосовувати РРО, якщо клієнти розраховуються з продавцями виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом.
  6. Гаджети як альтернатива касовим апаратам.
  7. Держава пропонує безкоштовне повнофункціональне рішення для мікробізнесу.
  8. Правила використання новітніх РРО:

– швидка та зручна реєстрація через Електронний кабінет;

– можливість використовувати офлайн;

– відсутність необхідності застосування книги обліку розрахункових операцій;

– використання на різних гаджетах;

– електронні чеки замість паперових.

1. Переваги нового закону про РРО:

– зменшення витрат на купівлю РРО;

– власник бізнесу контролює здійснення розрахунків;

– РРО будуть доступніші для користувачів;

– детінізація бізнесу

Головне управління ДПС у Луганській області