Юристка відстояла права учасника бойових дій

Військовослужбовець відпрацював за контрактом понад два роки у військовій частині, та був відправлений у відставку у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на військовій службі. Через розташування частини неподалік від лінії розмежування з непідконтрольною територією, він одержав статус учасника бойових дій.

Строк його служби приходився на так званий «особливий період», коли службовцям не надавалися додаткові оплачувані відпустки, і станом на день свого звільнення, службовець свою відпустку не використав, та не отримав ніякої компенсації за це невикористання. З точки зору військової частини, відсутність грошової компенсації у випадку, якщо службовець не скористався відпусткою – навіть, якщо це трапилось не за його бажанням, а через незалежні обставини – це нормальна практика. І взагалі, для такого нарахування компенсацій не тільки немає відповідного механізму, а й коштів до бюджету не закладено, тому краще про компенсації просто забути.

Але звільнений вважав, що його права було порушено. Хоча звільнення й відбулось ще кілька років тому, але мова йшла про суму понад 80 тисяч гривень! Тому, для встановлення справедливості,  після отримання письмової відмови від військової частини, чоловік звернувся за безоплатною правовою допомогою до Міловського місцевого центру.

Як учасник бойових дій він мав право на безоплатне представництво його інтересів в суді, і його справу було передано у ведення досвідченого штатного юриста центру Оксани Чумак.

У позовній заяві юристка наполягала на визнанні бездіяльності військової частини протиправною і просила зобов’язати вчинити певні дії – тобто, повернути звільненому службовцю невиплачену грошову компенсацію з обґрунтуванням індексації, пов’язаної з підвищенням окладів.

Справу розглядав Луганський окружний адміністративний суд. Дослідивши матеріали справи, суд погодився з законністю вимог та вирішив повністю задовольнити позов: позивачу навіть не прийшлось сплачувати судовий збір, він просто отримав заборгованість.

Коментар юриста: «Нажаль, це не перша подібна справа за цей рік. Ці справи відрізняються лише діючими особами – потерпілими від недотримання законів, в іншому вони абсолютно подібні. Декого з службовців приходиться майже умовляти домагатися законності: людина насправді готова махнути рукою на значні кошти, попри тому, що з нею обійшлись непорядно. Але якщо не відстоювати свої права, то їх будуть порушувати і надалі – як з вами, так і з іншими.»

Якщо Ви вважаєте, що Ваші права було порушено, Ви завжди можете звернутись за юридичною допомогою до Біловодського бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги (яке є структурним підрозділом Міловського місцевого центру) за тел. (06466) 9-12-78, особисто – вул. Біловоди, 9,  чи на «гарячу» лінію системи 0800 213 103.
Це безоплатно, оперативно та професійно.
Згідно з Законом, всі послуги юриста оплачує держава!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here