Визначено напрями вирішення питань розвитку територій та сформовано варіанти співпраці з Проєктами USAID

28 листопада 2019 року в м.Святогірськ Донецької області було проведено форум місцевого самоврядування за участю представників обласних адміністрацій Луганської та Донецької областей, голів і представників міст та районів, секретарів місцевих та районних рад, керівників управлінь соціального захисту та Центрів надання адміністративних послуг, керівників департаментів та управлінь економічного розвитку районів та територіальних громад.
Метою проведення форуму була презентація планів діяльності на 2020 рік Проєктів USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (DGE) та «Економічна підтримка Східної України» (ERA), дискусії щодо можливої співпраці.
Біловодська об’єднана територіальна громада вже долучилась до Проєкту міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка Східної України» та 6 червня 2019 року був підписаний Меморандум про співробітництво між Проєктом та громадою.
На даному форумі були обговорені напрями стратегічної діяльності та співпраці на 2020 рік, презентовано загальний огляд проекту ERA, основні цілі, напрямки реалізації, ключові методологічні підходи. Проект USAID зосереджує свою роботу із підприємствами у шести цільових галузях, кожну з яких обрано завдяки її потенціалу для економічного зростання та створення нових економічних можливостей для мікро,- малого,- та середнього підприємництва. Ці галузі: бджільництво, овочівництво, інформаційні технології, інноваційне виробництво, альтернативні джерела енергії та туризм.
В рамках роботи в дискусійних групах представниками громад та районів були визначені напрями спільного вирішення існуючих питань розвитку територій та сформовані напрями можливої співпраці з Проєктами USAID.