Відбувся спільний круглий стіл двох ОТГ – Біловодської та Соледарської (Донецька область)

У відповідності із Програмним документом в рамках компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади», Програма ООН з відновлення та розбудови миру, що фінансується Європейським Союзом, здійснює діяльність, спрямовану на зміцнення потенціалу органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей, використовуючи сучасні підходи та інструменти управління та врядування. У рамках цієї програми передбачено створення системи віддалених робочих місць Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) для наближення та спрощення надання адміністративних та соціальних послуг адміністративного характеру жителям громади.
«Біловодська громада – перша на Луганщині та одна з перших в Україні, що створила і організувала 6 віддалених робочих місць ЦНАП майже одночасно зі створенням самої ОТГ. А це свідчить про якісне надання державних сервісів – чи не найважливіший індикатор ефективності роботи місцевої влади. Соледарська громада зараз тільки робить перші кроки у створенні та організації роботи віддалених робочих місць, тому позитивний досвід Біловодщини може стати для них алгоритмом успішних дій», – зауважує спеціаліст з адміністративної децентралізації програми ООН з відновлення та розбудови миру Анатолій Молошний.
2 жовтня до Біловодська завітала делегація з Соледарської ОТГ (Донецька область) та Сєвєродонецька, у рамках зустрічі гості відвідали ЦНАП (смт Біловодськ), архів ЦНАПу та віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП у Данилівському старостинському окрузі, відбувся круглий стіл на тему «Досвід впровадження системи віддалених робочих місць ЦНАП та розвиток системи електронної взаємодії в Біловодській громаді» та презентація досвіду співпраці з міжнародними партнерами, залученням грантових коштів та розбудови активного громадського сектору Біловодської ОТГ.
«Такі зустрічі дуже корисні, тому що передача досвіду – це завжди позитивний момент в роботі. Ми ще досить молода громада і в процесі роботи виникає багато запитань, з якими хотілось би звернутися до більш досвідчених колег, що можуть розповісти про позитивні вирішення тих чи інших задач. Під час візиту до Біловодщини для нас було цікавим та корисним побачити як саме організовано віддалене робоче місце ЦНАП», – зазначила заступник міського голови з питань розвитку економіки та інвестицій Соледарської ОТГ Марина Іванушкіна.
Учасники зустрічі обговорили питання взаємодії громад в питанні поширення досвіду роботи, взаємодії з суб’єктами надання адміністративних та соціальних послуг, перспективи розвитку системи електронної взаємодії між суб’єктами надання послуг та ЦНАП.