16 травня в районному Будинку культури відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Зелений туризм як чинник місцевого економічного розвитку”. Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціацією міст України за підтримки USAID.

В заході взяли участь представники Марківської, Міловської, Білокуракинської, Новопсковської, Сватівської, Старобільської, Троїцької територіальних громад, які працюють у сфері економіки та туризму, а також представники Департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму Луганської облдержадміністрації, голова правління ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні»  Володимир Васильєв,  голова правління ГО «Туристична асоціація Луганської області» Олег Невениця.

Відкрили захід та привітали присутніх Біловодський селищний голова Едуард Олєйніков та виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко.

Світлана Алфімова, заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та туризму Департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму Луганської облдержадміністрації, розповіла про проведену роботу в напряму розвитку туризму та перспективи на майбутнє.

З правовими засадами створення та функціонування сільських зелених садиб в Україні присутніх ознайомив Володимир Васильєв.

Олег Невениця представив один з найпоширеніших видів активного туристично-рекреаційного та екологічного туризму – «Greenways» – зелені маршрути.

Визначення місця туристичної галузі в стратегічному плануванні розвитку об’єднаних територіальних громад Луганщини представила Наталія Бойко.

Про перспективи розвитку туризму та розбудови туристичної інфраструктури в Біловодській громаді розповіла Олена Шилобрид, начальник управління економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Біловодської селищної ради.

Під час заходу презентовано туристичний ролик «Луганщина туристична», розроблений облдержадміністрацією спільно з Агенцією регіонального розвитку Луганської області, який буде транслюватись у потягах «Інтерсіті».

Присутні зазначили важливість розбудови туристичної галузі, яка сприятиме соціально-економічному розвитку територій, відродженню та поширенню українських народних традицій та культури.

Наприкінці зустрічі гості відвідали найстаріший кінний завод України, який є візитівкою Біловодщини, – Деркульський кінний завод № 63.