Відбувся обласний бібліотечний форум «Сільська бібліотека – фундація громадських інтелектуальних перетворень»

26 вересня у Біловодську відбувся обласний бібліотечний форум «Сільська бібліотека – фундація громадських інтелектуальних перетворень» у рамках обласної школи «З ІТ на ти» для бібліотечних фахівців та працівників Інтернет-центрів. Метою форуму було підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців.

Організатори події – Луганська обласна універсальна наукова бібліотека, Луганське обласне відділення української бібліотечної асоціації, Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації та Відділ культури виконавчого комітету Біловодської селищної ради.
За програмою Форуму відбулися наступні заходи:
– TED-х семінар «Бібліотека на роздоріжжі: захист інтелектуальної складової» (спікери: член правління ГО «Вікімедіа Україна», організатор «Вікі любить пам’ятки» в Україні Левон Азізян; бібліотекарка Шульгінської бібліотеки-філії Старобільського району Олена Шовкопляс; медіаексперт, блогер, громадський діяч Аріф Багіров; голова Чмирівської молодіжної ради, представниця Луганської обласної молодіжної ради Валерія Ткаченко; сєвєродонецький блогер, представник Луганської обласної молодіжної ради Максим Жуков);
– презентація проєктної діяльності Біловодської ОТГ;
– тренінг-практикум для працівників бібліотек у рамках обласної школи «З ІТ на ти»: «Секрети прямих трансляцій в Інтернет»;
– презентація роботи переможця конкурсу від Луганського обласного відділення української бібліотечної асоціації на кращий бренд бібліотеки;
– урочисте нагородження працівників бібліотек відзнаками від Луганського обласного відділення української бібліотечної асоціації та управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА.

Проблематика форуму оберталася навколо подальшої долі мережі публічних бібліотек, що на периферії. Є загроза, що через невідповідність стратегічним вимогам в умовах реформи децентралізації, бібліотека як інституція у селі може просто припинити своє існування. Відповідно, обговорення під час TEDx-у стосувалося питань комерціалізації та діджиталізації (оцифровування) бібліотек, ґендерно-інклюзивного потенціалу, себто чи готова бібліотека бути відкритою абсолютно для всіх.
Ділилися досвідом не тільки бібліотекарі. Ставку зроблено саме на людей, які не мають жодного стосунку до бібліотечної справи. Тому в ролі спікерів також були блогери, громадські діячі, волонтери, молодіжні активісти.