В облдержадміністрації розглянули позитивний досвід залучення інвестицій у Біловодську ОТГ

29 серпня у м. Сєвєродонецьк відбулося засідання колегії Департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму Луганської обласної державної адміністрації.
На засіданні колегії Департаменту були присутні: члени колегії, міські голови міст області, заступники з економічних питань голів райдержадміністрацій та міст області, керівники структурних підрозділів, на яких покладено здійснення діяльності у сфері економічного розвитку, райдержадміністрацій та міст області та представники об’єднаних територіальних громад, а також структурних підрозділів Луганської облдержадміністрації.
На засіданні обговорювалися питання
– щодо стану стратегічного планування регіонального розвитку в області;
– програми економічного і соціального розвитку (комплексний документ області на рік)
– та інструментів залучення інвестицій у регіональний розвиток.
Співдоповідачем з третього питання, як представник однієї з перспективних громад області, виступила Олена Шилобрид, начальник управління економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Біловодської селищної ради, яка розповіла про залучення інвестиційних коштів в Біловодській ОТГ.
В рамках розгляду питання інструментів залучення інвестицій у регіональний розвиток увага присутніх була звернена на наявні дієві інструменти залучення інвестицій, які виділяє Європейський Союз для Сходу України. Це ті кошти, котрі можуть бути додатково залучені до бюджетів громад, прибутковості та доходів населення. Дієвими інструментами такої допомоги є реалізація Програми підтримки секторальної та регіональної політики України та Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Учасники були ознайомлені з умовами, вимогами, алгоритмом участі та змінами у нормативно-правовій базі, які необхідно дотримуватись для досягнення ефективного результату.
Так, у Біловодській ОТГ, для вирішення важливих питань розвитку території, вже створено і активно діють 15 громадських організацій та ініціативних груп. Впродовж 2018-2019 рр за ініціативи громадськості спільно з виконавчим комітетом селищної ради було реалізовано або ще триває реалізація 46 проектів на загальну суму 11,2 млн грн.
Як було наголошено на засіданні, Біловодська селищна рада активно підтримує ініціативи громадськості. Так, в загальній сумі залучених коштів 40% становлять кошти місцевого бюджету, виділені на умовах співфінансування.
Вже у цьому році започатковано Бюджет участі і з місцевого бюджету виділено понад 1 млн грн. Головною метою бюджету участі є активізація громадськості через підтримку їх ініціатив. На сьогодні розпочата реалізація 9 проектів. Ініціативи стосуються встановлення спортивно-ігрових майданчиків, встановлення підсилювача мобільного зв’язку, поповнення матеріальної бази сільських закладів культури.
Залучення інвестицій – це одне з питань, яке в сьогоднішніх умовах є надзвичайно актуальним, бо інвестиції вважаються генератором економічного розвитку, які також забезпечують соціальну стабільність.
Після засідання Департаменту відбувся семінар-нарада з питань проектного менеджменту та стратегічного планування, який проводиться спільно з Луганським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».