В Біловодській громаді відсвяткували Масляну

Українська земля багата на різні традиції та звичаї, яких ми дотримуємось протягом багатьох століть, святкування Масляної є одним з найцікавіших. Це свято походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберіглося після прийняття християнства. Масляна завжди супроводжувалося гучними народними гуляннями, було прийнято ходити в гості один до одного та накривати щедрі столи. В Біловодській громаді традиція ходити на гостину набула більших масштабів – вся громада їде святкувати Масляну до Біловодська. По-перше, це весело, а, по-друге такі народні гуляння згуртовують жителів, тепер вже, однієї великої громади.
В суботу, 29 лютого, біловодчани святкували Масляну. Фольклорно-обрядове свято вже традиційно пройшло на площі біля районного Будинку культури. Погода у цей день порадувала усіх присутніх: тепле, вже весняне сонечко додало святкового настрою.
Вже з площі приєднатися до Масляної зазивали казкові персонажі. На святі усі присутні пригощалися запашними млинцями, гарячим чаєм, смачними варениками та польовою кашею. На сцені виступали творчі вокальні та танцювальні колективи громади. Святкові костюми, дзвінкі пісні та запальні танці стали кращими атрибутами артистів, котрі так яскраво демонстрували вміння створювати гарний настрій. Для дітей була організована розважальна програма, для дорослих – спортивні змагання та лотерея. Всі бажаючі мали змогу прокотитися на візку з конями або на поні. Старостинські округи та підприємства громади представили до уваги гостей свої кулінарні та рукодільні вироби, тематичні фото-зони.
Селищний голова Едуард Олєйніков привітав жителів Біловодської ОТГ з Масляною: «Ми зібралися тут для того, щоб провести зиму і зустріти весну. Навесні пробуджується природа, і це також пора нових надій, радості та гарного настрою. Тому я бажаю вам щастя, миру та злагоди. Я вдячний усім, хто долучився до свята, допоміг створити цю чудову, яскраву та колоритну атмосферу! Дякую усім присутнім! Сьогодні ми зустрічаємо весну однією великою родиною!»
Святковий захід завершився урочистим спаленням опудала Масляної – символу холодної і важкої зими. Тому, прощаючись з ним, усі раділи, що всі печалі, прикрості й образи минулої пори року перетворюються на попіл, а весна принесе тільки здоров’я, щастя, радість, любов та добробут!