Урочистості з нагоди святкування Дня Соборності України.

0
131

22 січня 2019 року, в приміщенні Біловодського районного Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності, який відзначають в Україні згідно з Указом Президента від 21 січня 1999 року.

Свято було встановлено через велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної української держави. В День Соборності був підписаний акт злуки між УНР та ЗУНР, який став могутнім виявом волі українців до консолідації, свідченням їх самовизначення та становлення політичної нації.

В заході прийняли участь заступник селищного голови, помічник народного депутата України від політичної партії «НАШ КРАЙ» Сергія Шахова Володимир Гніденко, начальники відділів та управлінь Біловодської селищної ради, начальники установ Біловодської ОТГ, учні Біловодського закладу загальної середньої освіти та гімназії.

Звертаючись з вітальним словом до присутніх, заступник селищного голови підкреслив: рівно сто років тому у цей день Центральна Рада Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку незалежною та суверенною державою, а вже у 1919-му українці Заходу і Сходу Актом Злуки у повен голос заявили про готовність і прагнення йти шляхом національного самоствердження та спільно будувати вільну, єдину Україну. Наголосив, що важкі для країни останні роки підтвердили важливий історичний урок: соборність держави – це не лише її територіальна цілісність, а також відчуття великої родини, спільного кореня і дружнього плеча. Це базовий елемент і запорука подальшого розвитку незалежної України.

З нагоди свята, Володимир Гніденко вручив подяку від обласної державної адміністрації, начальнику архівного відділу Біловодської селищної ради Тетяні Розумній.

Протягом усього свята гарний настрій гостям дарували творчі колективи Біловодського районного Будинку культури.