У Євсузькому старостинському окрузі розпочинається реалізація проєкту зі створення Центру розвитку та підтримки людей похилого віку «Жовта парасоля»

З відповідною ініціативою виступила громадська організація «Євсуг діє» в межах проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».
Проєктом передбачено створення та відкриття на базі Євсузького старостату Центру розвитку та підтримки людей похилого віку «Жовта парасоля» шляхом оснащення його сучасними офісними меблями та інформаційно-комунікаційними технологіями. Для проведення різноманітних освітніх, соціальних та культурних заходів Центр буде оснащено музичним обладнанням. Крім того, він буде забезпечений предметами та матеріалами для різних занять і семінарів.
Центр буде відкритий не тільки для людей похилого віку, але й для всіх жителів громади, працюватиме як простір для залучення мешканців до неформальної освіти, проведення дискусій, вільного часу. Завдяки наявному комп’ютерному та офісному обладнанню, громадяни матимуть доступ до Інтернету, а також можливість друкувати та виготовляти копії документів для подання до різних органів влади.
На базі Центру передбачається робота Клубу вокалу, Клубу мистецтв, Клубу настільних ігор, Клубу активного довголіття, Курсів комп’ютерної грамотності. Також буде організовано 5 заходів у форматі «Живої бібліотеки», 4 двогодинні консультації з представниками органів влади, круглий стіл за підсумками проєкту.
Для 10 активних «учнів/учениць» Центру буде організована поїздка у Лиман, Слов’янськ та Криву Луку з метою вивчення успішних прикладів зміцнення зв’язків між поколіннями, способів ефективної комунікації в громаді та залучення громадян до дієвого прийняття рішень.
Створення Центр розвитку та підтримки людей похилого віку «Жовта парасоля» у селі Євсузі стало можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні».