У Луганському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» відбувся «День відкритих дверей»

Представники Біловодської громади взяли участь у заході «День відкритих дверей», що відбувся 14 лютого у Луганському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».
Біловодську ОТГ та експертів Програми з децентралізації поєднує спільна діяльність щодо розбудови громади. Отримуються фахові консультації з питань управління, надання адміністративних послуг, створення власної спроможної системи охорони здоров’я, освіти, соціального захисту.
Більш ніж три роки на Луганщині діє міжнародна Програма з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка підтримує процес децентралізації. Вона здійснює методологічну підтримку громад, що об’єднуються, у перших кроках становлення. Юридичні консультації, розробка стратегій розвитку, навчальні тури для представників місцевого самоврядування, супроводження процесів організації управлінського апарату, передачі соціальних об’єктів у власність громад – такі практичні кейси були у портфелі «офісу реформ».
У вітальному слові Денис Ткачов, менеджер Східного Хабу Програми, підкреслив, що U-LEAD продовжує роботу в оновленому форматі. «Основними нашими партерами є об’єднані територіальні громади, ми будемо й надалі підтримувати їх прагнення до спроможного, успішного існування»,- зазначив він.
Під час діалогу в форматі круглого столу присутнім були представлені проєкти, що реалізовуватимуться «Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» і GIZ в Україні в цілому і у Луганській області, зокрема.
Проєкт «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення у Східній Україні» має на меті покращення постійного доступу населення в громадах до послуг з психосоціальної підтримки. Проєкт «Підтримка громад: розробка та реалізація стратегій з питань охорони здоров’я та соціальних послуг» – це комплексне вирішення проблем медичного обслуговування, зокрема, у сільській місцевості, яке передбачає не лише стратегічне бачення, а й побудову закладів охорони здоров’я та надання соціальних послуг. Найближчим часом будуть обрані ОТГ, які візьмуть участь в реалізації цих проєктів.
Керівник Луганського РО Програми U-LEAD Ігор Агібалов підкреслив, що за три роки роботи представництво стало справжньою школою проєктного менеджменту, підготувало близько 100 фахівців для ОТГ. Вони засвоїли навички бюджетування та створення прозорих бюджетів, механізми передачі соціальних об’єктів у власність ОТГ, формування власної системи соціально-гуманітарного простору, налагодження муніципальних послуг в громадах. В День відкритих дверей до регіонального офісу завітали його постійні партнери – представники ОТГ Біловодщини, Старобільщини, Троїцького, Сватівського районів.
Подальша спільна перспектива, яку бачать в Луганському РО, це формування стратегій місцевого розвитку громад та, на їх основі, втілення спільних з об’єднаними громадами, проєктів. Експерти регіонального офісу також продовжуватимуть супровід реалізації медичної та освітньої реформи, консультуватимуть представників ОМС та громадянського суспільства з метою зміцнення створених ОТГ.