У Біловодську відбулися районні змагання з гирьового спорту та обласний шашково-шаховий турнір, присвячені пам’яті Почесного громадянина Біловодська Івана Короленка

У Біловодську 22 лютого відбувся обласний шашково-шаховий турнір та районні змагання з гирьового спорту, присвячені пам’яті Почесного громадянина Біловодська, майстра спорту міжнародного класу Івана Івановича Короленка.
Іван Іванович народився у 1942 році у сім’ї вчительки та механізатора. У 15 років почав займатися важкою атлетикою, боротьбою, з 20 років – гирьовим спортом. Іван Короленко – багаторазовий чемпіон і призер національних Всесоюзних і Міжнародних турнірів, один з перших майстрів спорту України, майстер спорту міжнародного класу і заслужений майстер спорту МК МГС. Він був трикратним чемпіоном Світу серед МК МГС в Архангельську, п’ятикратним чемпіоном України, дванадцятикратним чемпіоном України у спортивних товариствах «Колос», 60-ти кратним чемпіоном Біловодського району і Луганської області (1964-1996 рр.).
Спортсмен мав два вищих досягнення СРСР (1975 і 1979 рр.) та 31 рекорд України.
Незважаючи на хворобу і проведену хірургічну операцію на обох ногах, Іван Короленко взяв участь в I Всесвітній Олімпіаді майстрів гирьового спорту, що проходила в Архангельську. Там він посів перше місце в Олімпіаді і два перших місця в Чемпіонаті Союзної держави в різних номінаціях. Тричі він підіймався на п’єдестал пошани, тричі лунав Гімн України.
Іван Короленко був одним з організаторів гирьового спорту на Луганщині і в Україні, першим головою Федерації гирьового спорту України (1966 р.). Організатор національного, а потім Всесоюзних і Міжнародних турнірів у Біловодську пам’яті Героя Радянського Союзу Ф.Г. Уманського. Перший організатор і виконавець введення в Національні і Всесоюзні змагання юнаків і ветеранів. З 1965 року – громадський тренер-діяч з гирьового спорту, а з 2003 року – силового жонглювання.
Підготував трьох майстрів спорту СРСР, 18 майстрів спорту України, а у 2006 році – чемпіонку Світу з силового жонглювання Людмилу Ткаченко. У 2010 році вихованець Євген Пригода став бронзовим призером чемпіонату Світу серед молоді.
У 2011 році Іван Іванович Короленко, на жаль, пішов із життя. Але пам’ять про нього завжди буде вшановуватися жителями Біловодщини.
Так, у шашково-шаховому турнірі пам’яті Івана Короленка взяли участь гравці з Біловодського, Міловського, Марківського та Старобільського районів. За результатами змагань з шахів І місце посіла команда з Мілового, ІІ – з Біловодська та ІІІ місце – команда зі Старобільська. На першій дошці чемпіоном став Євген Курганський (смт Мілове), ІІ місце – Юрій Клочок (смт Біловодськ), ІІІ місце – Володимир Савченко (м Старобільськ). На другій дошці: І місце – Артем Гончаров (смт Мілове), ІІ місце – Геннадій Синенко (м Старобільськ), ІІІ місце – Василь Нескоромний (смт Біловодськ). Серед жінок І місце посіла Тетяна Щербак (смт Біловодськ), ІІ – Вікторія Горошко (м Старобільськ), ІІІ – Кіра Бібік (смт Мілове).
В змаганнях з шашок місця розподілились таким чином: І місце – смт Біловодськ, ІІ – м Старобільськ, ІІІ – смт Марківка. Чемпіоном серед чоловіків став Микола Нечетов (м Старобільськ), ІІ місце – Петро Дяченко (смт Біловодськ), ІІІ – Наталія Гончарова (смт Біловодськ), яка брала участь у чоловічому турнірі. Серед жінок І місце виборола Лілія Кравченко (смт Біловодськ), ІІ місце – Ляна Зарубій (смт Марківка), ІІІ місце – Софія Чумак (м Старобільськ).
У змаганнях з гирьового спорту взяли участь 15 спортсменів, які продемонстрували гідні результати та були нагороджені Грамотами і медалями.
Дякуємо учасникам та вболівальникам!