У Біловодську проведено стратегічну сесію від проекту USAID «Економічна підтримка Східної України»

Проект USAID «Економічна підтримка Східної України» є ініціативою, що розрахована на п’ять років (2018-2023), яка реалізується компанією «DAI Global» та має на меті покращити економіку Східної України у відповідь на агресію Росії. Цільові географічні регіони Проекту включають території Луганської та Донецької областей, які контролюються Урядом України, та окремі міста Приазов’я.
Проект USAID надає можливість місцевим жителям покращувати рівень життя та розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, а також виходити на нові ринки в Україні, ЄС та за їх межами. Проект також працює з місцевими та регіональними органами влади і недержавними структурами для визначення реалістичного бачення майбутнього економіки регіону.
Діяльність Проекту USAID зосереджена на трьох компонентах:
1. Інтеграція: розвиток можливостей вразливих верств населення для покращення економічної ситуації та розвитку мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП).
2. Розвиток: допомога ММСП у впровадженні інновацій, залученні інвестицій та виході на нові ринки.
3. Досягнення успіху: робота з коаліціями та лідерами регіону для формування бачення майбутнього та запровадження сучасної економіки, що сприяє розвитку малого та середнього бізнесу.
Зараз проект направлений на співпрацю з ОТГ, допомогу у розробці стратегій, реалізацію запланованих проектів.
«Ми намагаємося допомогти громадам, почути від самих людей креативні ідеї, цікаві бачення питань, які допоможуть їхньому краю стати краще, активніше розвиватися. Це актуально саме зараз, коли наш проект починає розробку стратегії Луганщини, а локальні стратегічні сесії – це ключові ланки нашої роботи», – зауважує спеціаліст з розвитку громад Юлія Чикунова.
Експерт зі стратегічного планування місцевого економічного розвитку Галина Васильченко та спеціаліст з розвитку громад Юлія Чикунова провели для представників Біловодської ОТГ стратегічну сесію. Учасники були розділені на підгрупи, кожна з яких пропонувала та обґрунтовувала ідеї стратегічного розвитку Біловодської громади.