Сигнальне повідомлення №6 від Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Луганській області

Сигнальне повідомлення №6 від 29 квітня 2021 р.

З наростанням температур, на початку травня, очікується масове заселення шкідниками посівів озимої пшениці, ячменю, вівса, гороху та інших культур.

Для недопущення пошкоджень зернових культур необхідно проводити постійне обстеження посівів та за чисельності клопа черепашки 1-2 екз на кв.м в посівах пшениці; 3-4 екз на кв.м в посівах ячменю; хлібної смугастої блішки на озимих 300-400 екз на 100 пом. сачка, а на ярих 6-8 екз на кв. м; цикадок 150 екз на 100 пом сач; жуків пявиці на ярих 10-15 екз на кв.м; 30-50 екз на 100 пом сачка злакових мух, або 6% пошкоджених стебел личинками.

Посіви гороху пошкоджують бульбочкові довгоносики: ЕПШ 10-15 жуків на кв.м у фазу 2-3 листків.
Провести захисні заходи, використовуючи зареєстровані та дозволені до використання в Україні препарати.
Обробки проти шкідників за необхідності можна суміщати з застосуванням фунгіцидів та гербіцидів.

Обов’язково необхідно попередити про час і місце обробітку органи місцевого самоврядування та пасічників.

Державний фітосанітарний інспектор                                                                      Г. Болдарєва