Святкування Дня усиновлення в Біловодській громаді

Щороку 30 вересня, відкинувши всі турботи і проблеми та забувши про буденність, ми з вами святкуємо день любові, милосердя і добра – День усиновлення. Це свято відзначається згідно з Указом Президента України дванадцять років поспіль та присвячено тим батькам, які прийняли в свою родину знедолених дітей, присвятили себе їх вихованню та всебічному розвитку. Це усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі.

Мабуть, не випадково це свято щороку в Україні проходить у день християнського свята Віри, Надії та Любові, адже головне, що ми повинні дарувати нашим дітям, – це доброта і любов.

Сьогодні на території Біловодської громади виховується в сім’ях 53 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування, з них 39 дітей виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, 7 дітей в прийомних сім’ях та 7 дітей – в дитячому будинку сімейного типу. Цьогоріч громадянами України усиновлено двоє дітей, які перебували на місцевому обліку.

В липні 2020 року в нашій громаді впроваджено нову соціальну послугу – патронат над дитиною. Першим патронатним вихователем стала Ступаченко Галина Анатоліївна, в сім’ю якої в вересні тимчасово влаштовано троє малолітніх дітей на строк, необхідний для подолання їх матір’ю складних життєвих обставин.

В День усиновлення голова Біловодської селищної ради Едуард Олєйніков привітав опікунів, піклувальників, прийомних батьків, матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу, патронатного вихователя зі святом, висловив їм щиру подяку за батьківську любов та турботу, їх неоціненний внесок у створення сприятливих умов для всебічного розвитку і виховання, формування високих духовних і моральних якостей дітей: «Щиро вітаю всіх усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги за ваш щоденний труд та з нагоди Дня усиновлення. Ви дали кожній дитині, яка зростає у Вашій сім’ї, найважливіше – щастя мати родину, тата і маму, душевну щедрість, батьківську турботу, родинне тепло. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевність».

Наприкінці заходу подяки Біловодської селищної ради та подарунки для дітей вручено опікунам Гладковій Ользі Василівні, Шевченко Галині Володимирівні, Скоковій Наталії Сергіївні, прийомним батькам – Гончаровій Вікторії Михайлівні, Зеленській Наталії Анатоліївні та Лебедику Миколі Васильовичу, матері-виховательці дитячого будинку сімейного типу Мацнєвій Ірині Вікторівні.