Що потрібно знати про технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання мешканцям багатоквартирних будинків

Щодня ми користуємося газовими приладами. Одні ми використовуємо для приготування їжі, інші – для нагріву води чи опалення приміщень. Ми вже так звикли до комфорту при користуванні побутовим газом у наших домівках, що вважаємо його абсолютно безпечним. Однак, це далеко не так. Громадяни не завжди пам’ятають про те, що будь – яке технологічне чи побутове обладнання та внутрішньо-будинкові системи газопостачання багатоквартирного будинку також мають свій розрахунковий ресурс експлуатації і потребують систематичного догляду та технічного обслуговування.

Насамперед, постає питання: а що ж таке внутрішньо-будинкові системи газопостачання / ВБСГ – газопровід від запірного пристрою на вводі в будинок до запірних пристроїв включно перед місцями підключення газових приладів, газоспоживального обладнання, теплових агрегатів розміщених в житлових та нежитлових приміщеннях багатоквартирних будинках, який обслуговує більше одного житлового та/або нежитлового приміщення, включаючи газове обладнання та пристрої на ньому.

Власники помешкань часто задають питання стосовно того хто повинен проводити обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання, то-ж  відповідно до розділу ІІІ глави 5 п.3 Кодексу газорозподільних мереж, “Власники газових мереж, у тому числі побутові споживачі та власники внутрішньо-будинкових систем газопостачання (балансоутримувачі, управителі), які згідно з актом розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відповідають за експлуатацію цих мереж та їх складових, зобов’язані забезпечити належну їх експлуатацію згідно чинного законодавства, зокрема Правил безпеки систем газопостачання (п.3.2, п.3.3).

Відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання (ПБСГ): технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання  житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробника газового обладнання на договірних засадах.

Відповідно до п.5.7 ПБСГ підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови: не забезпечення власником (балансоутримувачем / орендарем (наймачем) технічного обслуговування згідно з вимогами пункту 5.4 ПБСГ.

Тому, враховуючи лист начальника Марківського МРУЕГГ філії АТ «Луганськгаз» В.Л. Григорова повідомляємо,  що з 01.01.2020 року Марківське МРУЕГГ не виконує роботи технічного обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру без укладання відповідних договорів та оплати за надані послуги, а також не несе відповідальності у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з використанням газу та газових приладів. Побутовий споживач має право укласти відповідний договір на технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання із Марківським МРУЕГГ. У зв’язку з цим, для забезпечення справного стану, належної і безпечної експлуатації внутрішньо-будинкової (внутрішньо-квартирної) системи газопостачання та газових приладів, з метою недопущення відключень від системи газопостачання, необхідно проводити відповідний комплекс заходів. Заходами спрямованими на підтримку справного стану внутрішньо-будинкової (внутрішньо-квартирної) системи газопостачання та газових приладів, належної і безпечної їх експлуатації є технічне обслуговування (ТО).