Селищний голова Едуард Олєйніков отримав пакет документів щодо очищення земельних ділянок від вибухонебезпечних предметів

8 серпня на базі Станично-Луганської райдержадміністрації відбувся захід з передачі пакету документів щодо очищення земельних ділянок від вибухонебезпечних предметів головам Широківської сільської ради, Красноталівської сільської ради ОТГ та Біловодської ОТГ.

Захід відкрив голова обласної державної адміністрації-керівник обласної військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький. Голова представництва «Хало Траст Україна» Юрій Шахраманян коротко розповів про діяльність міжнародної організації Хало Траст в Україні (The Halo Trust), яка проводила роботи з гуманітарного розмінування.

Гуманітарне розмінування на території Біловодської ОТГ здійснювалось:

• на дорозі в районі населеного пункту Нижньобараниківка Біловодського району, загальною площею 3,8104 га;
  • на дорозі в районі населеного пункту Нижньобараниківка Біловодського району, загальною площею 4,8722 га;
  • на полезахисній смузі в районі населеного пункту Нижньобараниківка Біловодського району, загальною площею 1,0881 га.

На території Біловодської ОТГ в ході проведення робіт з гуманітарного розмінування було виявлено, вилучено та знешкоджено вибухонебезпечних предметів:

с. Нижньобараниківка Біловодського району (земельна ділянка площею 4,8722 га) – 1 боєприпас, що не розірвався  (протитанкова граната),
1 протитанкова міна, 3 боєприпаси, що не розірвалися   (підривник протитанкової міни);

с. Нижньобараниківка Біловодського району (земельна ділянка площею 1,0881 га) – 1 протипіхотна міна, 1 боєприпас, що не розірвався  (ручна граната).

За результатами проведеної роботи на момент здійснення заходів з інспектування розміновані ділянки місцевості вважаються очищеними від мін, вибухонебезпечних залишків війни на глибину 15 сантиметрів та пройшли інспекційну перевірку.

Власникам перевірених земельних ділянок рекомендовано взяти до уваги ризики, пов’язані з фактором російської агресії, проникнення диверсійних груп для встановлення вибухонебезпечних предметів.