Роз’яснення щодо соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок військових дій та збройних конфліктів.

Служба у справах дітей виконавчого комітету Біловодської селищної ради надає роз’яснення щодо соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок військових дій та збройних конфліктів і які мають право на встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

У відповідності до положень Закону України «Про охорону дитинства» постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 року № 268 затверджено Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Пунктом 3 Порядку визначено, що право на отримання статусу мають:

Діти віком від народження до 18 років.

Особи, які під час проведення антитерористичної операції не досягли 18 років (повноліття), тобто яким не виповнилось 18 років на момент початку антитерористичної операції (операція тривала з 14 квітня 2014 року до 30 квітня 2018 року).

Діти із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають у всіх без винятку регіонах України, і які постраждали внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту.

Діти, які проживають/перебувають в населених пунктах Донецької і Луганської областей, на території яких проводилася антитерористична операція/операція об’єднаних сил, і які потребують особливої уваги з боку держави і суспільства у зв’язку з перебуванням у зоні, що наближена до бойових дій. Такими за фактом є всі діти, які проживали/перебували на території проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил. Перелік населених пунктів визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1275 від 02.12.2015 року.

Діти, які отримали психологічну травму внаслідок загибелі їхніх батьків або одного з них – із числа цивільних осіб, чи батьків або одного з них – із числа осіб, які брали участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил.

Діти, які зазнали фізичного насильства, або були викрадені чи незаконно вивезені за межі України, або залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань, або незаконно утримувалися, у тому числі в полоні.

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи на призначення статусу.

Повнолітня особа, якій під час проведення антитерористичної операції не виповнилося 18 років, тобто вона була неповнолітньою, звертаючись до служби у справах дітей, вона теж має набувати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Для всіх категорій дітей(осіб), які матимуть право на надання статусу, Порядком визначено загальний перелік документів, що надається заявником, а саме:

• заява про надання статусу;
  • згода на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» і засвідчені в установленому порядку копії таких документів, а саме:
  • копія свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини або паспорту громадянина України(у разі наявності);
  • копія документа, що посвідчує особу заявника;
  • висновок оцінки потреб сім’ї(особи) у соціальних послугах, підготовлений центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Заявник особисто звертається до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою проведення оцінки потреб дитини та її сім’ї та за результатами надає службі у справах дітей завірену в установленому порядку копію висновку оцінки потреб дитини та її сім’ї.

Рішення про надання або відмову в наданні статусу за результатами розгляду приймає комісія з питань захисту прав дитини.

Шановні громадяни! Для встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, просимо Вас звертатися до служби у справах дітей виконавчого комітету Біловодської селищної ради за адресою: смт. Біловодськ, вулиця Центральна, 103.