Робота з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах

Служба у справах дітей виконавчого комітету селищної ради продовжує роботу з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

В умовах карантину посилюється психологічне навантаження на батьків, опікунів, прийомних батьків та батьків-вихователів, пов’язане із перебуванням дітей вдома та необхідністю забезпечити їх навчальний процес та дозвілля вдома. Значно підвищується ризик домашнього насильства, жертвами якого або свідками діти, посилюються інші ознаки складних життєвих обставин в сім’ях, що перебувають на обліку та потребують додаткової допомоги. Тож першочергове завдання працівників служби бути на постійному зв’язку з сім’ями.

Працівники служби перебувають на постійному телефонному зв’язку з сім’ями опікунів/піклувальників, моніторять ситуацію в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах, надають моральну та психологічну допомогу, тісно співпрацюють із фахівцями з соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Крім цього, здійснюються виїзди на місця з метою проведення профілактичної роботи з сім’ями з дітьми.

Так, 12 травня 2020 року здійснено виїзд на територію Кононівського старостинського округу, обстежено умови проживання трьох сімей, батьки отримали консультації з питань дотримання правил карантину та належного виконання своїх батьківських обов’язків.