Результати проведеного анкетування мешканців Біловодської громади “Що я знаю про торгівлю людьми?”

Результати проведеного анкетування мешканців

Біловодської громади “Що я знаю про торгівлю людьми?”

30 липня відзначався Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, як день, у який необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. Біловодська селищна ОТГ долучилась до цієї акції.

Відділом соціального захисту населення виконавчого комітету Біловодської селищної ради була розроблена анкета “Що я знаю про торгівлю людьми?” З 01 по 31 липня 2020 року на офіційному сайті Біловодської селищної ради та на сторінці в соціальній мережі FaceBook проводилось он-лайн анкетування мешканців і мешканок Біловодської селищної ОТГ, метою якого було визначити рівень обізнаності громадян щодо цієї проблеми.

Також анкетування проводилось спеціалістами Відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Біловодської селищної ради, Біловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей виконавчого комітету Біловодської селищної ради серед клієнтів, які відвідують ці заклади.

Соціальними працівниками Біловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено вуличну акцію “Людина – не товар!” Громадянам пропонувалось долучитися до анкетування, а також роздавались друковані інформаційні матеріали, що стосуються теми торгівлі людьми.

В анкетуванні взяли участь 130 осіб, з них: 88 осіб (67,7 %) – жінки та 42 особи – чоловіки (32,3 %) з різних вікових категорій, найбільше опитаних  віком від 26 до 44 років (44,6 %) та від 45 до 60 років (25,4 %) з різним рівнем освіти (26,9 % людей мають вищу освіту) з 17 населених пунктів Біловодської громади. Найбільша участь була серед мешканців Біловодську – 30 %.

На питання “Як ви вважаєте, чи існує в Україні проблема торгівлі людьми?” 70,5 % опитаних відповіли, що існує, 22,5 % відповіли “не знаю” і 5,4 % людей вважають, що такої проблеми немає.

80,8 % опитаних визнали торгівлю людьми злочином, 10,8 % – бізнесом, 7,7 % хорошим заробітком і 0,8 % – розвагою.

76,2 % респондентів вважають, що найчастіше постраждалими від торгівлі людьми стають люди, які нелегально виїжджають за кордон у пошуках роботи.

96,1 % людей відповіли, що не стикалися у своєму житті з торгівлею людьми, 3,9 % – стикалися.

На питання “Чи є серед Ваших родичів, друзів, знайомих, сусідів ті, хто став (-ла) потерпілим (-ою) від торгівлі людьми?” 81,3 % респондентів відповіли “ні”, 10,9 % – “так”, 7,8 % – “не знаю”.

78,5 % громадян вважають себе обізнаними щодо цієї теми, 21,5 % – не обізнаними. 57,7 % респондентів знали про те, що держава гарантує матеріальну та іншу допомогу постраждалим від торгівлі людьми відповідно до розділу V Закону України “Про протидію торгівлі людьми” від 20.09.2011 року, 42,3 %  – не знали.

Тож, можна зробити висновок, що рівень обізнаності людей щодо теми є достатньо високим, а кількість людей, які стикалися з проблемою у своєму житті, досить низьким.